Sbohem, legendy! Které extraligové hvězdy ukončily kariéru?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

13. července 2019, 20:19

Marek Hedbávný

Být stále mlád, to bych si přál, být stále mlád. Vzepřít se jednou provždy kalendáři... Jenže v hokejové kariéře to prostě nejde. Pro sedm extraligových legend nastal čas k odchodu.

partneři českého hokeje

Ondřej Kratěna (Ú, 42 let, HC Škoda Plzeň)

Žádný jiný hokejista nevyhrál extraligový titul tolikrát jako on. Kratěna má doma hned osm zlatých medailí! Slavil se Vsetínem, Spartou i Plzní.

Foto: hcskoda.cz

Leoš Čermák (Ú, 41 let, HC Kometa Brno)

Zatímco Kratěna se prvních titulů dočkal už na začátku kariéry, Čermák si počkal. Dlouho. Musel skousnout několik finálových porážek, v letech 2017 a 2018 ale jako kapitán dovedl Kometu zpátky na hokejový trůn.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Petr Sýkora (Ú, 40 let, HC Dynamo Pardubice)

Obrovská rychlost a neskutečná rána. Tak si budou extraligoví fanoušci pamatovat Petra Sýkoru. Jo a ještě jedna důležitá vlastnost: věrnost. V Česku nikdy nehrál za jiný tým než za Pardubice.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Jaroslav Hlinka (Ú, 42 let, HC Sparta Praha)

Při přestupové uzávěrce přišla nečekaná zpráva: Jaroslav Hlinka se z Vrchlabí vrátil do Sparty. Měl svému srdečnímu klubu pomoci z nelehké situace. Dařilo se mu, i tak ale Pražané skončili už v předkole. Teď se Hlinka zapojí do managementu – dovede Spartu zpátky na výsluní?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Petr Kumstát (Ú, 37 let, HC Sparta Praha)

Podceňované Karlovy Vary získaly v letech 2008 a 2009 stříbro a zlato. Dodnes jde o jedny z nejzajímavějších příběhů v extraligové historii. A Kumstát při nich hrál zásadní roli. Václav Skuhravý a Petr Kumstát, to byly dvě věže.

Foto: hcsparta.cz

Jan Hanzlík (O, 37 let, BK Mladá Boleslav)

V extralize odehrál skoro tisíc zápasů. Stačilo mu k tomu působení ve třech týmech: stal se ikonou Sparty, posléze hrál za Kometu a kariéru ukončil v rodné Mladé Boleslavi. Třikrát po sezoně kouřil vítězný doutník.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Václav Nedorost (Ú, 37 let, HC Škoda Plzeň)

Nedorost se na klubové scéně týmového úspěchu nedočkal, zato hned dvakrát vyhrál mistrovství světa juniorů. Má za sebou i mnoho sezon v nejlepších ligách: NHL a KHL.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz