Sbohem, legendy! Které extraligové hvězdy ukončily kariéru?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

13. července 2019, 20:19

Marek Hedbávný

Být stále mlád, to bych si přál, být stále mlád. Vzepřít se jednou provždy kalendáři... Jenže v hokejové kariéře to prostě nejde. Pro sedm extraligových legend nastal čas k odchodu.

Nový fanshop

Ondřej Kratěna (Ú, 42 let, HC Škoda Plzeň)

Žádný jiný hokejista nevyhrál extraligový titul tolikrát jako on. Kratěna má doma hned osm zlatých medailí! Slavil se Vsetínem, Spartou i Plzní.

Foto: hcskoda.cz

Leoš Čermák (Ú, 41 let, HC Kometa Brno)

Zatímco Kratěna se prvních titulů dočkal už na začátku kariéry, Čermák si počkal. Dlouho. Musel skousnout několik finálových porážek, v letech 2017 a 2018 ale jako kapitán dovedl Kometu zpátky na hokejový trůn.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Petr Sýkora (Ú, 40 let, HC Dynamo Pardubice)

Obrovská rychlost a neskutečná rána. Tak si budou extraligoví fanoušci pamatovat Petra Sýkoru. Jo a ještě jedna důležitá vlastnost: věrnost. V Česku nikdy nehrál za jiný tým než za Pardubice.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Jaroslav Hlinka (Ú, 42 let, HC Sparta Praha)

Při přestupové uzávěrce přišla nečekaná zpráva: Jaroslav Hlinka se z Vrchlabí vrátil do Sparty. Měl svému srdečnímu klubu pomoci z nelehké situace. Dařilo se mu, i tak ale Pražané skončili už v předkole. Teď se Hlinka zapojí do managementu – dovede Spartu zpátky na výsluní?

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Petr Kumstát (Ú, 37 let, HC Sparta Praha)

Podceňované Karlovy Vary získaly v letech 2008 a 2009 stříbro a zlato. Dodnes jde o jedny z nejzajímavějších příběhů v extraligové historii. A Kumstát při nich hrál zásadní roli. Václav Skuhravý a Petr Kumstát, to byly dvě věže.

Foto: hcsparta.cz

Jan Hanzlík (O, 37 let, BK Mladá Boleslav)

V extralize odehrál skoro tisíc zápasů. Stačilo mu k tomu působení ve třech týmech: stal se ikonou Sparty, posléze hrál za Kometu a kariéru ukončil v rodné Mladé Boleslavi. Třikrát po sezoně kouřil vítězný doutník.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Václav Nedorost (Ú, 37 let, HC Škoda Plzeň)

Nedorost se na klubové scéně týmového úspěchu nedočkal, zato hned dvakrát vyhrál mistrovství světa juniorů. Má za sebou i mnoho sezon v nejlepších ligách: NHL a KHL.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz