Schleiss po porážce s Rytíři: Měli jsme je na lopatě. Co říkal o atmosféře?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

4. listopadu 2019, 14:04

Jan Šimek

Vítkovičtí hokejisté měli zápas s Kladnem výborně rozehraný. Už po deseti minutách vedli o dva góly a náskok drželi ještě v závěru třetí třetiny. Pak ale srovnal Antonín Melka a Jakub Strnad v prodloužení završil obrat Rytířů, kteří před vyprodanou OSTRAVAR ARÉNOU zvítězili 4:3. „Nevím co na to říct,” nechápe útočník Vítkovic Jan Schleiss, jenž v nedělním duelu zapsal dvě asistence.

President Cup 2020

Ostravané tak ztratili další slibně rozjetý záaps. „Myslím, že jsem to takhle říkal už minulý týden. Nevím, čím to je. Vedeme, a pak si to necháme takhle protéct. Neznám na to odpověd. Možná je dobře, že je teď pauza, abychom si to rozebrali a pořádně potrénovali. A taky zjistili, kde je chyba. Góly dostáváme kolem brány, a zápas pak ztratíme úplně jasně,” štve Schleisse.

„Měli jsme dobrou první třetinu. Sice jsme ke konci dostali gól, což je trochu nakoplo, ale ve druhé třetině jsme měli spoustu tutovek. Z brejku jsme dali gól na 3:1 a následovalo plno našihc tutových šancí. Měli jsme hodně ze hry, ale zase se necháme hloupě vyloučit, špatně to pokryjeme, inkasujeme a dostaneme je trochu do hry,” mrzí ho.

Schleissova formace, v níž nastupuje po boku Robertse Bukartse a Ondřeje Romana fungovala skvěle. Měla prsty ve dvou brankách Vítkovic. Prosadila se i proti Jágrově lajně. „V první části jsme na ně zahráli dobře, i když jsme dostali gól. Nestihl jsem to tam zablokovat a inkasovali jsme. Nějaký gól jsme dali, ale taky nesmíme branky dostávat,” uvědomuje si vítkovický útočník.

Právě Kladno v čele s Jaromírem Jágrem dokázalo vyprodat ochozy OSTRAVAR ARÉNY. „Bylo dobré, že bylo hodně lidí a po dlouhé době bylo vyprodáno. To bylo super, atmosféra byla taky dobrá,” pochvaluje si.

Jakub Strnad: Vyhráli jsme s trochou štěstí

Vítkovičtí fanoušci ovšem odcházeli domů nespokojeni, jejich oblíbenci nakonec duel prohráli. V prodloužení je srazil Jakub Strnad a Kladno bralo dva body po výhře 4:3. „Myslím, že jsme je měli na lopatě. Proměňování šancí – to je to, co mají top týmy nahoře v tabulce. Mají jednu nebo dvě šance a promění to. Ne jako my, že máme pět tutovek... Měli jsme tam přečíslení dva na jednoho... Všichni to viděli, tlačíme a nic z toho. Nedali jsme šance, a pak nás to potrestalo,” pokračuje Jan Schleiss.

Utkání nejspíš zlomila třetí třetina, kdy v čase 56:19 Antonín Melka srovnal na 3:3 a nasměroval duel do prodloužení. „Ve třetí třetině ani nevím, jestli jsme vůbec byli vpředu. Skoro pořád jsme byli vzadu, hrálo se jen ve středním pásmu a my jsme nebyli ani u nich ani u nás. To bylo úplně špatné,” dodává na závěr.

Sestřih utkání Vítkovice – Kladno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz