Sestřelený Gulaš? Slyšel jsem jen pískot fanoušků, líčí Mertl a chválí defenzivu

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

15. září 2019, 21:31

Matěj Vybíral

Západočeši ve druhém extraligovém kole udolali Litvínov 2:0 a připsali si první vítězství v nové sezoně. Po divokém zápase na Spartě, kde padli 6:7 v prodloužení, tentokrát neinkasovali ani gól. Ovšem produktivita také nebyla ideální: „Někdy takové zápasy jsou. Šance jsme měli, spoustu přesilovek, střel, ale nepadalo to tam,“ líčí autor prvního gólu Tomáš Mertl.

partneři českého hokeje

Plzeň byla po většinu zápasu aktivnější a Vervu přestřílela 41:11. K dispozici měla hned devět přesilovek, z toho jednu dvojnásobnou. „Klasické početní výhody výborně bránili. Ale musíme se na to podívat a najít do příště lepší recept. Pět na tři se musí využívat, to se nám povedlo. Tím jsme si hodně pomohli.“

Tomáš Mertl proměnil právě výhodu dvou hráčů v poli. „Kluci sehráli akci skvěle, Vojta Němec mi to posunul před branku hned z první. Gólman se ani nestačil přesunout a já jsem trefil volné místo. Pěkně sehrané,“ oceňuje. Indiáni poté drželi těsný náskok téměř až do konce zápasu, kdy přidal druhou trefu Milan Gulaš. „Naštěstí jsme za celých šedesát minut neudělali žádnou chybu v obraně, kterou by soupeř mohl potrestat. Příště ale musíme vstřelit druhý gól mnohem dříve,“ říká útočník Západočechů s číslem 86.

Plzeň bere první výhru v sezoně, vynulovala Litvínov »

Zatímco v duelu 1. kola proti Spartě padlo 13 branek, nyní se fanoušci dočkali pouze dvou gólů. Ani jeden nepadl do Frodlovy branky: „Oproti zápasu prvnímu zápasu to byla velká změna. Chtěli jsme výrazně zlepšit defenzivu, což se nám vydařilo a gól jsme nedostali,“ chválí Mertl.

Sestřih utkání Plzeň – Litvínov

Českobudějovický rodák se do Plzně vrátil po sezóně strávené v čínském Kunlunu hrající KHL a obnovil spolupráci s Milanem Gulašem. Po dvou zápasech mají oba dohromady na kontě už jedenáct kanadských bodů: „Ulevilo se mi. Začátek je pro naši formaci důležitý a povedl se nám. Skvěle si umíme vyhovět. Snad nám to bude šlapat i nadále,“ doufá třiatřicetiletý centr.

Mertl musel ve druhé třetině přihlížet tomu, když byl právě plzeňský kapitán Gulaš sestřelen u mantinelu Ondřejem Jurčíkem: „Řekli jsme si něco k tomu, že si nemůžeme takhle nechat dohrát klíčového hráče. Hra se rychle přelila na druhou stranu, ani jsem ten zákrok neviděl. Až potom jen ležícího Milana a slyšel jsem pískot fanoušků,“ popisuje. „Stávat by se to nemělo. Za stavu 1:0 při přesilovce jsme si nemohli dovolit nechat se vyprovokovat, ovšem reagovat jsme měli určitě,“ dodává Tomáš Mertl na závěr.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz