Ševc dával puky jako v Liberci, chválí Vondrka. Co nechce zakřiknout Flynn?

Foto: Jan Pavlíček,bkboleslav.cz

13. září 2019, 21:31

Václav Jáchim

Během léta posílili a věří, že tohle bude jejich sezona! Hokejisté Mladé Boleslavi rozhodně nechtějí prožít podobně černý podzim, jako byl ten loňský, z tohoto pohledu měla pro ně úvodní bitva s Dynamem ohromný význam.

partneři českého hokeje

Povedlo se, Bruslaři byli celý zápas lepší a zaslouženě brali vítězství 4:1. Když pak absolvovali děkovačku s fanoušky, obličeje měli plné úsměvů. „Spokojenost je maximální! Ono se to nezdá, ale v prvním utkání jde o dost. Start do sezony má vliv na psychiku kluků a na sebedůvěru.Tohle je nejlepší, co nás mohlo potkat," libuje si kapitán Michal Vondrka.

Velké očekávání bylo na domácích zpočátku trošku patrné. Je to logické, před svým publikem chtěli jedině vítězství. „Dá se říci, že tam nervy trošku byly. Nevím, jestli to bylo ledem nebo rukama, ale puk tam všelijak tancoval a odskakoval. To bylo nepříjemné," zmiňuje Vondrka.

Ačkoli měl jeho tým převahu, skóre se dlouho neměnilo. "Hodně to bylo o prvním gólu. Opticky se zdá, že jsme měli navrch, ale bylo to vyrovnané. Kdybychom inkasovali, vývoj mohl být určitě jiný." Oba týmy se musely vyrovnat také s velkým vedrem. „Je nutné si zvyknout. Co je lepší? Přijet do Olomouce, když jsou mrazy, a mrznout tam? Nebo být v teple? Nevyberete si," mávne rukou.

Foto: Jan Pavlíček,bkboleslav.cz

Soupeři nasadili několik zvučných posil. Bruslaři představili například Martina Ševce, Dynamo zase Jana Koláře s Robertem Kousalem. „Všechny jsem sledoval, a všichni byli výborní," hlásí Vondrka. „Martin Ševc dával puky jako v Liberci. Tam byl hodně nepříjemný a totéž teď předvádí u nás. Ale i další noví kluci, kteří přišli, podali super výkon. Myslím, že jsme hráli týmově. Až na pár minut druhé třetiny a pasáž zhruba v polovině té třetí, kdy jsme se trošku nechali strhnout, jsme si tak nějak hráli svoji hru. Jsem moc rád, že jsme se nezbláznili."

Zmíněný Martin Ševc prožil v novém působišti povedenou premiéru. „Samozřejmě je to veselejší. Začínali jsme doma, začátek bývá těžký. Všechny týmy jsou při síle," konstatuje. V Boleslavi od něj dost očekávají, zkušený bek je ovšem nad věcí. „Já si tyhle věci moc nepřipouštím. Hokej je kolektivní hra, jeden hráč to nestrhne. Samozřejmě, chci odvést nejlepší výkon, ale vždycky záleží na tom týmovém," upozorní Ševc.

Velký přínos pro Bruslař tentokrát znamenal Oscar Flynn. Žolík ze čtvrté formace zařídil veledůležitý vedoucí gól, kterým svůj tým nasměroval k vítězství. „Já tam byl sám v mezikruží, Ondra Najman mi to hezky dal, snažil jsem se jenom trefit nahoru," popisuje. Přesná trefa je pro aktivního dříče odměnou, čekal na ni totiž od play out 2018. Nebyl v kabině terčem vtípků? „Právě že ani ne. Čekal jsem to, ale kluci byli výjimečně hodní. Nic neříkali," povídá z vesela.

Foto: Jan Pavlíček,bkboleslav.cz

Za střelecký zápis hrozí, že bude nucen platit do týmové pokladny. "Možná ano, ale od kustoda Oldy Kopeckého jsem za gól dostal tisícovku, takže mi to asi proplatí," usměje se. Flynn těží ze souhry s parťáky Pavlem Kousalem a Ondřejem Najmanem, která s zdá být stále lepší. „Nechci nic zakřiknout, ale myslím, že jo," doplní.

Na Flynnovi je patrné, že si na ledě víc dovolí. Ustojí souboje, působí drzejším dojmem. A také je efektivnější než loni. „V mém věku je jedna sezona hrozně znát. Zkušenosti se nabírají každým zápasem. A drzost? Chtěl jsem hrát víc jednoduše, ale nevím, jestli to na ledě bylo vidět," povídá závěrem.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz