Sezona Havlíčkova Brodu: výsledkové trápení nesli fanoušci těžce

Foto: bkhb.cz

2. dubna 11:39

Michal Hladký

Ambiciozní Havlíčkův Brod se letos musel potýkat s mnoha nepříjemnostmi, které nakonec překonal. Jenže jen částečně. Že by byli nějak výrazně Bruslaři s touto sezonou spokojení, se totiž říct nedá.

partneři českého hokeje

Havlíčkův Brod musel hned na začátku letošní sezony řešit několik nepříjemností, které byly spojené hlavně s finanční stránkou klubu. Celou situaci zvládl, za což si jistě zaslouží uznání, neboť reálně hrozilo, že dospělý hokej v Kotlině nebude pokračovat. Víc jsme psali ZDE

Klub nastupoval do nového ročníku s nižším rozpočtem, nicméně cíl zůstal podobný – minimálně postup z druhého místa do play off. A pak se uvidí...

Vše nasvědčovalo tomu, že se to povede. Bruslaři se do začátku prosince nacházeli s pohodlným náskokem právě na druhé příčce, jenomže pak přišel strmý pád. 

Mužstvo disponovalo větší marodkou, což dalo šanci některým mladíkům (jako například sedmnáctiletí Patrik Čermák či Michal Kerber), kteří si alespoň v pár zápasech zkusili, jaké je to hrát mezi dospělými. Na druhou stranu se tým po výkonnostní stránce hledal, od začátku prosince vyhrál jen v sedmi případech, a to před začátkem play off nebyla vůbec dobrá zpráva. 

To se evidentně nelíbilo i některým aktivním fanouškům, kterým pomalu docházely nervy, což dali na některých zápasech jasně najevo.

V play off proti Kopřivnici sice Havlíčkův Brod první zápas vyhrál, další dva ale už ne. Kopřivnice měla k dispozici dva mečboly a vše nasvědčovalo tomu, že alespoň jeden z nich využije.

Pozitiva sezony 

Martin Holík. Brankář Havlíčkova Brodu to neměl jednoduché, před sezonou se počítalo s tím, že jedničkou bude zkušenější Čeněk Novák, který však mezi Bruslaři skončil. Dvacetiletý Holík celou sezonu v brankovišti svého týmu zvládl, s průměrem 3,17 branky na zápas rozhodně neudělal ostudu. 

Přesilovky. Ve skupině Východ bychom našli jenom jeden tým, který disponuje větší procentuální úspěšností přesilovek – Šumperk. Bruslaři využili 19,1 % všech přesilových her, a to je z hlediska celé 2. ligy velice nadprůměrné číslo. 

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Negativa sezony

Odchod Jakuba Matušíka. Zkušený dvaatřicetiletý útočník odehrál za Havlíčkův Brod první polovinu sezony, kdy patřil k výraznějším osobnostem tohoto klubu. Ve 21 zápasech si připsal 17 kanadských bodů, jeho návrat do Tábora byl tedy pro Bruslaře citelnou ztrátou. 

Strašná zima. Od prosince to šlo s Havlíčkovým Brodem z kopce. Pokud by se počítaly utkání jen od tohoto měsíce, tak by skončili Bruslaři až sedmí. 

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Hráč sezony podle hokej.cz - Miroslav Třetina

Čtyřicetiletý kapitán Havlíčkova Brodu stále dokazuje, že nepatří do starého železa. Miroslav Třetina nasbíral v 38 duelech 40 kanadských bodů (17 gólů a 23 asistencí), díky čemuž se stal druhým nejproduktivnějším hráčem svého týmu. K tomu Třetina není typ hráče, proti kterému byste chtěli hrát. Nechává na ledě vše, což bohužel někdy trochu přehání, vždyť je se 125 minutami nejtrestanějším hráčem svého týmu. 

Miroslav Třetina

Miroslav Třetina | Foto: bkhb.cz

Průměrná návštěvnost: 502 

Nejproduktivnější útočník: Luboš Voříšek, 45 bodů (20+25)

Nejproduktivnější obránce: Tomáš Semrád, 31 bodů (10+21)

Nejlepší střelec: Luboš Voříšek (20 branek)

Nejvíce asistencí: Luboš Voříšek (25 asistencí)

Nejvíce trestných minut: Miroslav Třetina (125 minut)  

Nejmladší hráč: Matěj Trupl (17 let)

Průměr obdržených gólů na zápas: Martin Holík (3,17), Martin Altrichter (3,58), Ondřej Chaloupek (3,60)

Celkové skóre: 148 vstřelených a 133 obdržených branek 

Procentuální využití přesilovek: 19,1  %

Procentuálně počet ubráněných oslabení: 80,2 %

Celkový počet trestných minut: 545 minut 

Konečné umístění: 3. místo (67 bodů)

Sezona obrazem

Foto: FB: Hokejoví Ultras

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Foto: FB: Zajímavosti na hokejových tribunách

Foto: bkhb.cz

Foto: FB: Rebel Hearts - Rebelové

Foto: FB: Hokejoví Ultras

Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz