Škrty i ve Vítkovicích! Hráčské odměny se sníží o 50 %

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Také extraligové Vítkovice sáhly k úsporným opatřením. Hráčské odměny za měsíce březen a duben se sníží o 50 %. Mzdy dalších zaměstnanců pak od dubna až do odvolání o 40 %.

partneři českého hokeje

„Každý z nás dennodenně vidí, jak se vyvíjí současná situace ve světě, v Evropě, v Česku, v Ostravě. Současná krize má velice negativní dopad na ekonomické prostředí u nás, a tím se přímo neblaze dotýká i dění v našem hokejovém klubu. Bohužel," říká na klubovém webu šéf vítkovického hokeje Aleš Pavlík.

„Profesionální sport je vždy odkázán na kondici místní ekonomiky a společností a firem, které se rozhodly podpořit náš milovaný klub. S ohledem na to, a v zájmu zachování ekonomické a finanční rovnováhy našeho vítkovického klubu v současné krizové situaci, jsme byli bohužel nucení přistoupit k úsporným opatřením," vysvětluje Pavlík.

„Velmi oceňuji jejich přístup a loajalitu v této těžké době."

„Domluvili jsme se s našimi hráči i se všemi zaměstnanci na snížení platů. Já bych chtěl všem poděkovat za vstřícnost, pochopení a za přistoupení na podmínky tohoto krizového opatření. Velmi oceňuji jejich přístup a loajalitu v této těžké době," děkuje Pavlík na vítkovických stránkách.

„Bohužel žijeme v těžké době, která si taková opatření žádá," ví kapitán týmu Jan Výtisk. „Není to snadné pro nikoho, ani příjemné. Ale všichni chápeme, že je potřeba se nyní uskromnit v zájmu pomoci našemu klubu, v zájmu zachování ekonomicky stabilních Vítkovic. Takže jsme na úsporná opatření i my hráči přistoupili."

„Všichni chápeme, že je potřeba se nyní uskromnit v zájmu pomoci našemu klubu."

K podobným krokům už sáhli například v Liberci, Kometě, Přerově nebo na Vsetíně. Světová ekonomika čelí těžké zkoušce.

„Každý z nás moc dobře ví, že se v těchto dnech nesnižují platy jen nám, ale zažívají to ve svých zaměstnáních i naši fanoušci. Příjemné to není, ale věříme, že to všichni společně co nejrychleji přečkáme a znovu se nám všem bude dařit,“ dodal Výtisk v rozhovoru pro hc-vitkovice.cz.

Situace ohledně koronaviru zůstává nevyzpytatelná. Těžko odhadovat, kdy se vrátí život v Česku do normálu. „Jaká opatření budou následovat dále od 1. května ještě není zcela upřesněno," píše se na klubových stránkách.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz