Skuhravý napadl čárového sudího, od Ujčíka dostal stopku a pokutu

3. prosince 2019, 13:47

Adam Bagar

Útočník Karlových Varů Václav Skuhravý obdržel od předsedy extraligové disciplinárky Viktora Ujčíka stopku na tři duely a pokutu ve výši deseti procent základního měsíčního platu za to, že v nedělním utkání v Mladé Boleslavi napadl čárového rozhodčího Lukáše Rampíra.

partneři českého hokeje

Běžela 46. minuta utkání, když kapitán Energie po prohraném buly evidentně úmyslně strčil do čárového sudího, který skončil na ledě. Pozorný hlavní arbitr Petr Lacina neváhal a poslal Václava Skuhravého do kabiny s trestem do konce utkání za nesportovní chování.

„Snažil se dostat za pukem, přičemž se v dráze jeho pohybu ocitl couvající čárový rozhodčí. Jeho pohyb byl zcela předvídatelný a nijak nevybočoval z rámce jednání, které je u rozhodčích po provedeném vhazování běžné,“ líčí Viktor Ujčík po prostudování videozáznamu.

„Je zřejmé, že hráč nejdřív v reakci na zdviženou hůl protihráče instinktivně zaklonil hlavu a následně – s prodlevou po uvedeném jednání a zcela vědomě – atakoval čárového rozhodčího, kterého strčením do hrudníku vychýlil z rovnováhy a povalil na ledovou plochu.“

Ujčík z výše uvedeného důvodu překvalifikoval Skuhravého jednání za napadání rozhodčích, za což je podle disciplinárního řádu možné uložit trest zákazu činnosti na jeden až tři zápasy, v závažnějších případech pak až na deset utkání v kombinaci s finanční pokutou.

Zkušený útočník nakonec vyfasoval stop na tři extraligová utkání a navrch finanční pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny. Ujčík při stanovení výše trestu přihlédl k tomu, že Skuhravý byl za nesportovní chování vůči rozhodčím už nedávno napomenutý.

Čtyřicetiletý bojovník, který v aktuální extraligové sezoně pomohl Karlovým Varům 14 body (2+12) ve 24 zápasech, bude trenérům chybět v domácích utkáních s Vítkovicemi, Libercem a Zlínem. Do nejvyšší soutěže může zase naskočit až 20. prosince na ledě Pardubic.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz