Skvěle, Oceláři šijí roušky. Jejich nošení není hanba, hlásí Dravecký

Foto: hcocelari.cz

Také Oceláři se zapojili do boje proti šíření koronaviru. Na akutní nedostatek roušek reagovali lidé z klubu parádně, pustili se do vlastní výroby těchto ochranných pomůcek.

Zlatá hokejka 2020

„Není to opravdu nic komplikovaného, proto nás spontánně napadlo, že bychom chtěli být v této nelehké situaci prospěšní,“ sděluje manželka kapitána Ocelářů Martina Adamského Eva s tím, že jde o její první zkušenost s výrobou roušky.

„Stačí látka, nůžky, šicí stroj nebo jehla s nití, gumičky či stužky včetně žehličky a je to. Zvládne to opravdu každý,“ dodává Adamská, které s výrobou pomáhaly třeba i manželka sportovního ředitele Jana Peterka Lada a další pracovnice klubu.

„Jen za dnešek jsme sami vyrobili 90 kusů roušek, které jsme darovali Magistrátu statutárního města Třinec a ten je bude distribuovat skupině nejohroženějších obyvatel, tedy potřebným lidem nad 70 let,“ líčí výkonný ředitel Marek Chmiel.

Zájem o roušky je obrovský. „V době vyhlášení nouzového stavu a zákazu volného pohybu včetně shlukování lidí ale nejsme schopni slíbit, že vyrobíme například několik tisíců kusů roušek, to je za současných podmínek nereálné,“ doplňuje.

„Lidé, nepodceňujte tuto situaci. Chraňte sebe i své blízké a dbejte také na hygienu rukou. Jde o vážný, celosvětový problém, kdy hlavně osobní přístup každého z nás rozhodne o tom, jak celou situaci zvládneme. V takovém případě nošení roušky není žádnou hanbou.“

K pomoci tak vyzývá i třinecké fanoušky. „Ty, kteří chtějí pomoci, bych chtěl vybídnout, aby se připojili a začali také vyrábět roušky doma. A ty, které pak neuplatní pro svou vlastní potřebu, aby nám je donesli do sběrného místa, které jsme vytvořili.“

Sběrné místo se nachází v prostorách hlavního vstupu do Werk Areny a je viditelně označeno, k dispozici bude 24 hodin denně. Chmiel však upozorňuje, aby se u něj lidé zdržovali jenom po nezbytně nutnou dobu a neshlukovali se u něj.

Foto: hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz