Slováček, Jeník nebo Vlček. Kdo by mohl zažít průlomový rok?

Foto: Martin Kurfiřt

Každý rok se ve WSM Lize objeví nové hvězdy: v uplynulé sezoně to byli Miroslav Svoboda s Jiřím Říhou, předtím David Stach s Jakubem Škarkem. Kdo by mohl udělat velký výkonnostní skok v letošním ročníku, vylepšit si svoje jméno a případně si zajistit angažmá v extralize?

partneři českého hokeje

Milan KLOUČEK (G, HC Stadion Litoměřice, 19 let)
Klouček je jedním z adeptů pro nominaci na mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Půjde pardubický mladík ve stopách Petra Kváči, který se loni navzdory juniorském věku zařadil mezi nadprůměrné gólmany WSM Ligy? V přípravě se dobře vedlo také jeho kolegovi Martinu Michajlovi.

Lukáš VÁGNER (O, SK Horácká Slavia Třebíč, 23 let)
Bude zajímavé sledovat, jak si třebíčská posila povede v rozšířených statistikách. Mohly by ukázat, že Vágner patří k nejspolehlivějším defenzivním obráncům WSM Ligy.

Jan JENÍK (Ú, HC Benátky nad Jizerou, 16 let)
Jeník (na úvodní fotce) zazářil na Memoriálu Ivana Hlinky, kde byl se šesti brankami nejlepším střelcem turnaje, a góly dával i v přípravě za Benátky nad Jizerou. Vydrží mu forma do ligy?

Filip VLČEK (Ú, ČEZ Motor České Budějovice, 24 let)
Motor si vytáhl Vlčka v průběhu minulé sezony z druholigového Písku. A neměl důvod ho vracet: Vlček se udržel v základní sestavě a ve 34 zápasech získal patnáct bodů. Je možné, že část nadcházejícího ročníku stráví v elitní formaci vedle Václava Nedorosta. Pokud by tomu tak skutečně bylo, šikovný útočník by mohl být ve statistikách hodně vidět.

Filip Vlček.

Filip Vlček. | Foto: Petr Kraus, Hokejové foto - Petr Kraus

Johan LORRAINE (Ú, Rytíři Kladno, 28 let)
Osmadvacetiletý švédský útočník sice v přípravě moc bodů nesbíral, byl ale hodně aktivní a patřil k nejlepším kladenským hráčům. K Rytířům přišel z kazašské nejvyšší soutěže (45 zápasů, 12+11).

Gregor KOBLAR (Ú, HC ZUBR Přerov, 24 let)
Dobré jméno si udělal v EBEL a loni odváděl solidní výkony ve francouzském Lyonu. Teď by se o slovinském reprezentantovi mohlo hodně mluvit i v Česku.

Ondřej SLOVÁČEK (Ú, VHK ROBE Vsetín, 22 let)
Slováček dosud ve WSM Lize nehrál, ale hned v prvním roce by mohl hokejovou veřejnost zaujmout. V přípravě se mu dařilo a v samostatných nájezdech proti Přerovu předvedl kličku á la Peter Forsberg.

Filip BAJTEK (Ú, HC Frýdek-Místek, 26 let)
Bajtek se do Česka vrátil po čtyřech sezonách v Nitře, se kterou mimochodem před rokem a půl slavil mistrovský titul. V přípravě dával góly a mohl by být zajímavou posilou.

Vojtěch ŠILHAVÝ (Ú, VHK ROBE Vsetín, 22 let)
V Kladně se do základní sestavy neprosadil, a tak minulou sezonu strávil ve Vsetíně. V jeho kádru zůstal i po postupu a bude chtít dokázat, že může být tahounem také ve WSM Lize. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz