Špaček urážel rozhodčí a Plzeň bude platit. Pláněk vyfasoval stopku

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

27. prosince 2018, 13:11

Jan Šimek

Disciplinární komise se ve zkrácením řízení zabývala dvěma tvrdými zákroky ve hře a slovním napadením rozhodčích. Zatímco mladoboleslavský bek Martin Pláněk dostal stop, vítkovický zadák Jan Výtisk dodatečně trestán nebude. Plzeňský klub zaplatí pokutu za jednání Jaroslava Špačka, který urážel sudí.

partneři českého hokeje

V utkání Mladé Boleslavi s Vítkovicemi domácí obránce Martin Pláněk ve druhé třetině poslal na mantinel Jana Schleisse a od rozhodčích vyfasoval trest na pět minut plus do konce utkání za naražení zezadu.

„Na základě videozáznamu předseda disciplinární komise shledal, že ačkoli zákrok směřoval na protihráče, který byl v držení kotouče a nedostatečně vyhodnotil své postavení ve hře, hráč ho vedl zezadu, ve vysoké nájezdové rychlosti a se značnou cílenou razancí. Neučinil přitom nic, aby důsledky střetu minimalizoval, třebaže si musel být zranitelného postavení protihráče v blízkosti mantinelu vědom,“ stojí v rozhodnutí disciplinární komise.

Ta Pláňkovi zastavila činnost na jedno soutěžní utkání. Přihlédla k tomu, že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a Jan Schleiss utkání dokončil. 

Naopak Jan Výtisk nebude za svůj zákrok na Matěje Berana v duelu se Spartou, který se hrál ještě před Štědrým dnem, dodatečně trestán. „Předseda disciplinární komise nedospěl z dostupných záběrů k závěru, že by k zásahu kolenem skutečně došlo. Otočení hráče, jeho následný pád na ledovou plochu a zranění byly pravděpodobně důsledkem střetu bruslemi,“ vysvětluje disciplinárka.

HC Škoda Plzeň zaplatí finanční pokutu ve výši 5 000 Kč za urážky, hrubé chování a slovní napadení, kterého se při utkání Komety s Plzní dopustil Jaroslav Špaček. „Řízení bylo vůči klubu vedeno především z toho důvodu, že v přihlášce k soutěži ani v registru trenérských smluv není funkce Jaroslava Špačka nijak definována. Klub nicméně za jednání všech fyzických osob, které jsou při utkání na hráčské střídačce přítomny, zodpovídá,“ píše se v komuniké disciplinární komise.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz