Sparťanská legenda se loučí. Hlinka ve 42 letech ukončil kariéru

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

31. května 2019, 10:31

Adam Bagar

V extralize odehrál 847 zápasů, další už však nepřidá. Ve Spartě, ani nikde jinde. Mistr světa z roku 2001 Jaroslav Hlinka se ve 42 letech rozhodl ukončit bohatou hráčskou kariéru.

partneři českého hokeje

Už loni byl blízko odchodu z aktivní hokejové scény, nakonec ale v rozběhnuté sezoně kývl na zájem druholigového Vrchlabí a když se v extralize blížil termín uzávěrky přestupů, dohodl se na spolupráci se Spartou, za kterou nakonec i naskočil v devíti zápasech.

Ve 42 letech a po tak dlouhé pauze od něj nikdo nečekal bodové rekordy, ale Jaroslav Hlinka patřil k nejlepším sparťanům. Působil uvolněně, výborně bruslil, bojoval. „Nebylo to pro mě jednoduché. Dělal jsem, co jsem mohl," uvedl po vyřazení s Vítkovicemi.

Už tehdy se mluvilo o tom, zda čtvrtý duel předkola play off nebyl posledním v jeho parádní kariéře. „Nejsem zastáncem nějakých výroků. Každý asi ví, jak to bude pokračovat. Nemám ale rád vyřvávání do světa konce kariéry. Necháme se překvapit," hlásil.

Nyní už je jasno. Mistr světa z roku 2001 a stříbrný medailista z roku 2006 se loučí. Zahrál si NHL za Colorado, v Rusku za Kazaň, ve Švédsku za Linköping, ve Švýcarsku za Kloten, ale suverénně nejvíc času strávil v extralize. 13 zápasů odehrál za Plzeň, 834 za Spartu.

S pražským klubem slavil hned čtyři mistrovské tituly, stal se jeho ikonou, legendou, nejproduktivnějším hráčem v historii. Za Spartu vstřelil 245 gólů, přidal 473 asistencí. Kam nyní povedou jeho další kroky? Klub o tom bude informovat už v průběhu pátku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz