Střelec Stehlík: Kolín byl volba číslo jedna. Proč nešel do vyšší soutěže?

Foto: sckolin.cz

5. září 2019, 8:00

Ondřej Mach

Po odstoupení Nymburka z 2. ligy musel Jan Stehlík změnit dres. Produktivní útočník bude od nového ročníku nastupovat za Kolín.

Chance liga na Hokejka TV

Po sedmi letech opouštíte Nymburk. Jak jste konec klubu v soutěži nesl?
Je to smutná zpráva nejen pro nás hráče, ale i pro fanoušky a město. Budeme doufat, že se Nymburk v příštím roce vrátí.

Jak budete na angažmá vzpomínat?
Jedině v dobrém. Vždy zde byla perfektní parta a za sportovní výkony jsme se nemuseli stydět. Trošku mě mrzela kulisa, před kterou jsme kolikrát hráli. Větší počet lidí si našel cestu na stadion pouze na derby s Kolínem. Doufám, že lidi budou po hokeji více hladoví a v příštím roce to bude vypadat jinak.

S týmem jste poslední tři roky pokaždé dostali do play off a následně vypadli v prvním kole. Nemrzí vás, že se nepodařilo postoupit dál?
Mužstvo jsme na druhou ligu měli vždy kvalitní, ale pro úspěch v play off nám chyběl širší kádr. Samozřejmě že to mrzelo, nikdo nechtěl končit koncem února. Vedení nás motivovalo dojít co nejdál. Navíc na play off chodili i fanoušci.

„Mužstvo jsme na druhou ligu měli vždy kvalitní, ale pro úspěch v play off nám chyběl širší kádr."

Nebyly ve hře i jiné možnosti než Kolín?
Nějaké možnosti jsem měl, ale Kolín pro mě byl volba číslo jedna. Ostatní jsem neřešil.

Nepřemýšlel jste například o návratu do první ligy?
Po sportovní stránce na to člověk myslí a ty ambice mám, ale mám rozjetý byznys a řekl jsem si, že když to není na extraligu, tak se budu věnovat práci a hokej dělat na této úrovni. Dokud to půjde a někdo bude mít zájem o mé služby.

V uplynulém ročníku jste nasázel třicet branek, dlouhodobě platíte za skvělého střelce. Jak jste spokojený se svými výkony?
Jsem a musím být spokojený. Vždy jsem měl štěstí na skvělé spoluhráče, bez kterých bych ty góly nedal. Když se daří pětce a týmu, tak z toho vždy vzejdou individuální statistiky.

V Nymburku jste byl týmovým tahounem. Očekáváte podobnou roli i v Kolíně?
Ano. Doufám, že se nám bude dařit.

„Po třech dnech na ledě jsem takový start nečekal, ale myslím že perfektně zafungovala chemie v pětce a kluci mi ke gólům hodně pomohli."

V týmu jste se uvedl skvěle, v přípravném utkání proti Havlíčkově Brodu jste při premiéře vstřelil hattrick.
Po třech dnech na ledě jsem takový start nečekal, ale myslím že perfektně zafungovala chemie v pětce a kluci mi ke gólům hodně pomohli. Navíc tým a fanoušci mě přijali skvěle, i když jsem nějakou dobu nastupoval za druhou stranu a za to jim moc děkuji. 

Jaké s mužstvem máte ambice?
Doufám, že ty největší – a to minimálně baráž o první ligu. 

Co si myslíte o úrovni druhé ligy?
Je to hodně podceňovaná a hlavně náročná soutěž. Trénujete prakticky stejně často jako kluci v extralize, ale zároveň chodíte do práce. Před všemi, kteří skončí v práci, jedou na trénink a domů se dostanou v devět hodin večer, smekám klobouk. To ten hokej musíte mít opravdu rád.

Jak jste si užil letní volno?
Byli jsme s přítelkyní ve Španělsku, jinak samozřejmě pracovně.

„Ten sport mě zajímal, navíc je to podle mě perfektní příprava pro hokejistu, co se týče fyzičky a posílení těla. Začalo to tréninky a skončilo charitativním zápasem „MMA pomáhá“ na galavečeru GCF v Nymburce."

Aktivně se angažujete i v MMA. Co vás k tomuto sportu přivedlo?
Přivedla mě k němu špička v oboru Lukáš Blažek, s kterým bydlíme kousek od sebe. Ten sport mě zajímal, navíc je to podle mě perfektní příprava pro hokejistu, co se týče fyzičky a posílení těla. Začalo to tréninky a skončilo charitativním zápasem „MMA pomáhá“ na galavečeru GCF v Nymburce.

Čím se vlastně živíte?
Mám hokejové prodejny v Nymburce a Klášterci nad Ohří, plus eshop. Nově dodáváme na klíč hokejové střelnice a mini arény na stickhandling. Osobně jsem na prodejně v Nymburce.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz