Stříteský hecuje fandy: Nebojte se koronaviru! Energie je v play off po 9 letech

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Po devíti letech se do lázeňského města vrací vyřazovací část české nejvyšší soutěži. Karlovarská Energie narazí v předkole Generali Česká pojišťovna play off na hradecký Mountfield, který hostí první střetnutí série v pondělí 9. března. Po posledním kole se za skončenou základní částí ohlédl obránce Karlových Varů Matěj Stříteský.

partneři českého hokeje

Matěji, generálka před vyřazovací části se Energii nevydařila...
První třetina byla ta, která stála za nějaké hodnocení. V té druhé jsme totálně odešli od naší hry a už jsme se k ní těžko vraceli. Vytvářeli jsme si nějaké šance, ale ty nám buď vytáhl jejich gólman, nebo jsme netrefili prázdnou bránu.

Měl jste zvýšenou motivaci proti svému bývalému zaměstnavateli?
Větší motivaci nevím, ale určitě každý řekne, že ano, že tam něco takového je. Spíš jde o to, že jsem kluky znal.

Tímto zápasem skončila základní část, jak se za ní ohlížíte?
Myslím si, že je obrovský úspěch, že jsme udělali předkolo. Trenér říkal, že to ve Varech nebylo devět let. Dá se říct, že ta sezona byla poměrně poklidná, protože jsme se pohybovali pořád ve středu tabulky. Ze začátku jsme byli hodně vysoko a nemuseli jsme se starat o nějaký spodek, o padáka. Určitě budeme chtít dojít co nejdál. 

Byl to váš první rok v dresu Energie. Nelitujete, že jste se rozhodl pro Západočechy?
Nelituji. Musím říct, že hraji hodně a týmu se daří, kluci jsou v pohodě. Nelituji toho rozhodnutí.

Během sezony jste se nevyhnul ani zranění. Jak se to na vás odrazilo?
Zranění k tomu patří, s tím nenaděláte nic. Myslím si, že jsem se vrátil docela rychle. Doktor mě strašil, že to bude na čtyři týdny, nakonec jsem zase hrál za dva týdny. 

Co Energii může v play off zdobit?
Určitě pohyb, když to udržíme. A podle mě aktivní hokej.

Hradec? Těžký soupeř – hrál finále Ligy mistrů

Na co si naopak dát pozor?
Teď momentálně na oslabení, tam fasujeme hodně branek. V Boleslavi jsme dostali snad tři, teď proti Liberci dvě, a kdyby rozhodčí v jedné situaci nepískl, tak tři.

Nyní vás čeká Hradec Králové, jaká je na tohoto soupeře první reakce?
Když se podíváme na to předkolo, tak je tam Olomouc, se kterou jsme v sezoně nevyhráli snad ani jeden zápas. Pak je tam ještě Zlín, který je takový nevyzpytatelný. Člověk si prostě nevybírá, musíme porazit každého. Když se budeme bavit konkrétně o Hradci, tak ti mají obrovské zkušenosti s play off. Několik let po sobě to hrají, v Lize mistrů došli do finále. Určitě těžký soupeř. 

Sestřih utkání Karlovy Vary – Liberec

Začínáte na venkovním ledě, jak velká to je nevýhoda? Zabýváte se tím vůbec?
Já osobně ne, mně je asi nějak jedno, jestli budeme hrát venku, či doma. Možná pro fanoušky, ale kdo ví, jak to bude. Je to možná i lehká výhoda pro nás, s ohledem na to, že to tu dlouho nebylo. První zápas si osaháme venku. 

Jak byste pozval fanoušky ať už na ten domácí zápas, nebo i na východ Čech?
Ať se nebojí koronaviru a přijedou se podívat na hokej! 

V posledních dnech se v médiích velmi často řešil poslední duel mezi Energií a Vítkovicemi. Nepřijde vám, že se zmiňuje až příliš často?
My jsme dostali od trenéra nařízeno, že zůstaneme doma, čímž to pro mě skončilo. Že to takto probírají? Všichni to řeší, protože se jim to hodí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz