Šumperk získal defenzivní posilu, na střídavé starty přivedl obránce z Chance ligy

Foto: Petr Widenka, hcslezan.cz

Kádr lídra druholigové skupiny Východ posílí David Chujac. Dvacetiletý obránce přichází na střídavé starty z Prostějova, Draci o tom informovali na svém webu.

partneři českého hokeje

Šumperk patří ve třetí nejvyšší soutěži k týmům s nejvyššími ambicemi. Naplňovat je nyní bude i za pomoci Davida Chujace, dvacetiletého obránce prostějovských Jestřábů. 

„Mladý, velmi pracovitý a perspektivní obránce. Davida znám několik let a věřím, že jeho příchodem k našim kvalitním obráncům přibude někdo, kdo vytvoří v obranných řadách konkurenci, ale také že charakterově zapadne do týmu,“ pravil na adresu nové posily šumperský trenér Martin Janeček.

„Věřím, že David vytvoří konkurenci v obranných řadách.“

Právě pod ním Chujac loni působil v Opavě, kde byl třetím nejproduktivnějším bekem. Během 31 utkání vstřelil šest branek a přidal deset asistencí. 

Prostějovský rodák prošel i mládežnickými výběry Havířova nebo Mladé Boleslavi. V uplynulém ročníku zvládl jedno klání v Chance lize za mateřský klub. 

V nové sezoně však zatím příležitost v sestavě Jestřábů nedostal. Drakům by měl být k dispozici již pro zítřejší duel proti Valašskému Meziříčí. 

Šumperku vstup do soutěže vyšel skvěle: po pěti zápasech stále nepoznal chuť porážky a se čtrnácti body je na prvním místě skupiny Východ před Havlíčkovým Brodem. 

Foto: lhkjestrabi.cz

Aktuální soupiska Draci Šumperk

Brankáři: Marek Peksa, Michal Wanecki, Dalibor Venouš

Obránci: Petr Gewiese, Tomáš Drtil, Marek Haloda, David Chujac, Daniel Kabelka, Jakub Plhal, Jakub Řezáč, Tomáš Sedlák

Útočníci: Vladimir Antonov, Denis Blecha, David Haluza, Daniel Hroch, Tadeáš Jaroš, Vojtěch Krejčiřík, Jan Milfait, Jakub Muller, Dominik Pokorný, Adam Scheuter, Daniel Spratek, Libor Šíp, Martin Urban, Daniel Vachutka

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz