Švrček po snížení rýpl do Frodla: Něco tam bylo, pokyvuje a chválí rozhodčí

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

23. března 2019, 22:49

David Jahoda

Nikomu nedá ani píď zadarmo. A když může, využije každou možnost, jak soupeře trochu popíchnout. Po snížení na 2:3 z pohledu Olomouce přijel obránce Hanáků Jan Švrček k brankáři indiánů Dominiku Frodlovi a něco na něj křikl. Ale nerozhodil ho, i proto Mora gólový uragán ze závěru třetí části nakonec o jednu trefu nezvládla. Plzeň srovnala stav série na 2:2. „Myslím, že jsme na tom fyzicky líp,“ burcuje olomoucký „pes obranář“ před úterním pokračováním čtvrtfinále.

partneři českého hokeje

V pátek jste byli o gól šťastnější, teď to byla Plzeň. Proč vám to tentokrát nevyšlo?
Chyběl tomu ten jeden gól. Ve třetí třetině jsme si nechali dát góly, odskočili nám na 2:0. Když jsme pak snížili a šli do tlaku, tak jsme špatně střídali, bylo oslabení a padla branka na 1:3. Myslím, že nám potom chyběla tak minutka na to, abychom srovnali. Ke konci zápasu byla Plzeň asi trochu šťastnější.

Vy jste na konci druhé části dostal čtyřminutový trest, Plzeň pak na startu třetího dějství trestala. Co se při tom faulu přihodilo?
Byla to náhoda. Byl jsem v souboji se Strakou, hráči dojížděli před bránu, byli v plné rychlosti. Eberle mi pak v plné jízdě najel na moji hokejku, která byla v souboji s jiným hráčem. Byla to nešťastná náhoda než nějaká náhoda nebo úmysl.

Jste moc mrzí, že jste nedokázali proměnit ve vítězství i druhý domácí zápas?
Zklamaní nejsme, myslím, že jsme podali výborný výkon. Chyběl tomu jeden gól, aby se to dotáhlo do prodloužení. Nedá se nic dělat. Jede se teď do Plzně, my se nachystáme a budeme tam chtít vyhrát.

Nahodil: V prohře se nevrtejme. Začínáme od začátku

První třetina byla na rozdíl od pátečního klání v plzeňské režii. Šly vám po těžkém utkání zpočátku trochu hůř nohy?
Nemyslím si. Plzeň na nás vletěla, to je pravda. Byli na nás nažhavení. Druhou třetinu se to otočilo, dostávali jsme se do šancí, škoda, že jsme tam nedali nějaký gól. Třetí třetina byla vyrovnaná, akorát bohužel dali o gól víc a stav je 2:2.

Máme víc sil, víc bruslíme a máme lepší souboje

Jsou vzhledem k vývoji série šance obou týmů pořád 50 na 50?
Jasně, je to 2:2, hraje se na čtyři vítězné. Teď se jede do Plzně, uvidíme, co se tam stane.

Sil je pořád dost?
Jo, máme jich dost. Myslím, že jsme na tom fyzicky lépe než Plzeň. Víc bruslíme, máme lepší souboje. Budeme to chtít přenést do zápasu u nich.

Milan Gulaš vám sice tentokrát gól dal, k vaší smůle nakonec rozhodující. Jinak ale plzeňský elitní útok dokáže držet zkrátka, souhlasíte?
Na všechny lajny se snažíme hrát stejně – nepříjemně. Nedíváme se na to, jestli je tam Gulaš, Indrák, nebo kdo tam všechno hraje. Hrajeme pořád naplno, celých šedesát minut.

Po Gulašově gólu jste bleskově snížili na 2:3. Vy jste tam jel potom brankáře Dominika Frodla trochu slovně popíchnout, že?
No, trošinku… něco tam bylo.

Začínají narůstat emoce?
Rozhodčí to drží zkrátka, myslím si, že to pískají dobře. Nejsou tam nějaké extra výkyvy. Emoce tam samozřejmě jsou, teď je to navíc 2:2. Hrajeme proti favoritovi, které chce uspět, ale to my taky.

V úterý jedete do Plzně. Jak se tam hraje?
Je to play off, každý zápas je jiný. Jsou plné zimáky, skvělé publikum je tam i tady. Má to grády, atmosféru a to je pro hráče nejlepší.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz