Ta obrana vypadá hodně dobře! TOP 5 posil Jihlavy

Jihlava po nepovedeném ročníku udělala změny především v obraně. Přivedla mladé beky s velkým potenciálem. Vrátí se díky nim mezi prvoligovou špičku?

partneři českého hokeje

Jan Strejček (O, 26 let)

Minulá sezona: Litoměřice, 52 zápasů (7+13)

Za poslední dva roky udělal velký progres a už nezpochybnitelně patří mezi nejlepší beky v soutěži. Má sebedůvěru při hře v útočné třetině, zároveň je ale známý svou obětavostí a tvrdostí. Blokuje střely, doslova se rve, ale i dává góly... Skvělý kauf!

Daniel Krenželok (O, 22 let)

Minulá sezona: Vítkovice, 32 zápasů (2+5)

Za všechno asi hovoří Krenželokovy statistiky z uplynulého ročníku – v Chance lize se díky střídavým startům objevil v sedmi zápasech, v nichž získal hned šest bodů (3+3). Podobně jako Strejček může atakovat desetigólovou hranici. 

Daniel Bukač (O, 21 let)

Minulá sezona: Benátky nad Jizerou, 29 zápasů (3+7)

Měří skoro dva metry, rozhodně to ale není hráč, který by jen odpaloval puky po mantinelu. Má potenciál být nejlepším zadákem Dukly. Loni v létě se zúčastnil reprezentačního kempu, v juniorských reprezentacích nechyběl na vrcholných akcích. Tohoto obránce se vyplatí sledovat.

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Matěj Zadražil (Ú, 26 let)

Minulá sezona: Sokolov, 52 zápasů (15+25)

Zadražil má za sebou individuálně nejlepší rok v kariéře, společně s Jaromírem Kverkou ovládli klubové bodování Sokolova. Hrál v opravdu velké pohodě, věřil si a byl silný na puku. V ambiciózní Jihlavě možná bude až třetím či dokonce čtvrtým centrem, pomáhat by měl tedy hlavně s tvz. secondary scoringem. 

Tomáš Havránek (Ú, 22 let)

Minulá sezona: Třebíč, 45 zápasů (5+16)

Svůj potenciál zatím nerozvinul – poslední čtyři ročníky se pohybuje v podobných číslech, sbírá okolo dvaceti bodů za sezonu. V Jihlavě už v minulosti působil a spokojené byly obě strany. Havránka bude zajímavé sledovat, předpovídala se mu totiž zářná budoucnost, protože si s pukem opravdu rozumí. Přechod do Dukly může znamenat zásadní přelom k lepšímu.

Aktuální kádr HC Dukla Jihlava

Brankáři: Jan Brož, Ondřej Chaloupek, Filip Maláč.

Obránci: Vlastimil Bilčík, Daniel Bukač, Jakub Černohorský, Adam Dvořák, Filip Eliáš, Daniel Kolář, Daniel Krenželok, Lukáš Mareš, Jan Strejček.

Útočníci: Vítězslav Brož, Tomáš Čachotský, Patrik Čermák, Jiří Fronk, Tomáš Harkabus, Tomáš Havránek, Kryštof Hrala, Jakub Illéš, Miroslav Juda, Peter Lichanec, Matěj Pekr, Michal Poletín, Josef Skořepa, Matěj Zadražil, Tomáš Chlubna, Tomáš Jiránek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz