Talentovaná posila do útoku. Brož se na Kobře uvedl gólem

Jaroslav Brož | Foto: David Vošický, hc-slavia.cz

Ambiciózní branický klub před blížící se vyřazovací částí znovu posílil. Z pražské Slavie má do druhé ligy vyřízené střídavé starty devatenáctiletý reprezentační útočník Jaroslav Brož.

Chance liga na Hokejka TV

Brož přitom v současné době mohl být na druhém konci republiky. Mladý hokejista na východě dlouho bojoval o místo na české soupisce pro domácí mistrovství světa juniorů. S národním týmem se rozloučil až tři dny před startem turnaje.

Slávistický odchovanec si o pozornost hokejové veřejnosti řekl zejména v minulém ročníku. Brož v loňském prosinci vtrhl do Chance ligy jako uragán a v prvních šesti duelech zaznamenal šest branek, včetně jednoho hattricku.

Hattrick Jaroslava Brože v zápase proti Kadani

Po zbytek sezony střídal první ligu s nejvyšší juniorskou soutěží či druhou ligou. Tento ročník začal mezi dospělými v Chance lize, pouze dvakrát si odskočil zpátky do juniorky. V dosavadních 31 zápasech druhé nejvyšší soutěže nastřílel tři branky a přidal jedenáct asistencí.

Až na konci prosince se talentovaný forvard vrátil do druhé ligy. Brož za Kobru naskočil v sobotním klání proti Příbrami a jednou brankou pomohl k vysokému vítězství 8:5.

„Pro mě to bylo něco nového, ve druhé lize jsem nastoupil poprvé po dlouhé době.“

Brož okusil třetí nejvyšší soutěž po více než deseti měsících, v uplynulé sezoně zvládl tři zápasy za Letňany. „Pro mě to bylo něco nového, ve druhé lize jsem nastoupil poprvé po dlouhé době,“ prozradil po utkání pro web hckobra.cz.

„Bylo to těžké, hodně bruslivé a byl jsem až překvapen, jak to bylo rychlé, ale nakonec jsme to zvládli. Dali jsme hodně branek, dobře nám to tam padalo,“ vrátil se zpátky k souboji s příbramským Baníkem.

„Bylo to těžké, hodně bruslivé a byl jsem až překvapen, jak to bylo rychlé, ale nakonec jsme to zvládli.“

A ptáte se, zda velký slávistický příslib do budoucna ještě uvidíme v dresu Kobry? „To nevím, to je spíše otázka na trenéry a na vedení obou klubů,“ uzavřel Brož pro webové stránky branického celku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz