TOP 10 dosavadních přestupů v Tipsport extralize

11. května 20:12

Marek Hedbávný

O největší přestupovou bombu v Tipsport extralize se postaral nováček z Českých Budějovic. Zajímavé návraty hlásí Vítkovice. A co posily Komety nebo Liberce – naplní očekávání?

partneři českého hokeje

1. Marek ČILIAK (G, ČEZ Motor České Budějovice)
S Markem Čiliakem získal Motor potřebnou jistotu do branky, navíc jde o velmi zajímavý přesun z hlediska marketingu. Vždyť Čiliak vychytal Kometě dvakrát titul a patří k největším osobnostem soutěže. Brno ale nyní vsadilo na mladšího Karla Vejmelku.

2. Zbyněk IRGL (Ú, HC VÍTKOVICE RIDERA)
Před třemi lety se zdálo, že Irglova kariéra je za zenitem. Že už extraligovou hvězdou nebude... Po odchodu z Třince do Olomouce se ale opět zařadil k nejlepším kanonýrům soutěže. Stále dokáže dát okolo dvaceti gólů za základní část.

3. Peter SCHNEIDER (Ú, HC Kometa Brno)
Pro české fanoušky velká neznámá, ale... Když získáte ve švýcarské lize 23 bodů v 38 zápasech, určitě něco musíte umět. Schneider byl v minulosti hvězdou EBEL, za Rakousko si zahrál na dvou světových šampionátech... Není to hráč kalibru Petera Muellera, dvacetigólovou hranici by ale atakovat mohl.

4. Tomáš RACHŮNEK (Ú, Bílí Tygři Liberec)
Rachůnka bude v příští sezoně obzvlášť zajímavé sledovat – čeká ho totiž přesun z malého klubu do velkého. Podobný skok v minulosti mnoho hráčů nezvládlo. Rachůnek má za sebou každopádně mimořádnou sezonu: s 52 body byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem extraligy. Současně byl s 25 góly čtvrtým nejlepším střelcem soutěže.

5. Ralfs FREIBERGS (O, HC Kometa Brno)
Ve všech třech sezonách, které strávil ve Zlíně, se stal nejproduktivnějším obráncem týmu. Pokaždé se přehoupl přes hranici dvaceti bodů. Kromě toho pravidelně reprezentuje Lotyšsko na světových šampionátech. Tenhle příchod je pro Kometu sázkou na jistotu.

6. Petr KVÁČA (G, Bílí Tygři Liberec)
Původně měl být dvojkou za hvězdným Patrikem Bartošákem, nakonec se ale u Ocelářů chopil role jedničky a vedl si slušně. V Třinci si od něj do budoucna hodně slibovali, chtěli z něj vychovat nástupce Šimona Hrubce. Kváča se ale s Oceláři rozloučil.

7. Denis GODLA (G, HC VERVA Litvínov)
Se jménem Denise Godly budou navždy spojované jeho fenomenální výkony na juniorském mistrovství světa 2015. Tehdy byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje! Loni o svém talentu přesvědčil i v extralize. Pro Kladno byl klíčovou postavou, po jeho příchodu se výkony Rytířů okamžitě zlepšily. Jak dokáže pozvednout Litvínov?

8. Dávid GRÍGER (Ú, Bílí Tygři Liberec)
Spolu s Rachůnkem přišel do Liberce z Karlových Varů i Dávid Gríger. V předminulé sezoně se dostal na osmnáct gólů, letos zakončil základní část s patnácti trefami. Do hry vnese rychlost a dravost.

9. Jan JAROMĚŘSKÝ (O, HC Oceláři Třinec)
Ještě v 27 letech hrál první ligu, v minulé sezoně však patřil k nejlepším defenzivním obráncům Tipsport extraligy. Jan Jaroměřský je jedním ze symbolů pracovitého olomouckého týmu, který navzdory nízkému rozpočtu proháněl favority. Teď se Jaroměřský k jednomu z takových favoritů stěhuje. Zvládne s tím spojený tlak? 

10. Pavel MUSIL (Ú, HC Škoda Plzeň)
Je to útočník s reprezentačním potenciálem. Ostatně za národní tým už nějaké starty má. V Mladé Boleslavi poslední dobou stagnoval, hostování v Olomouci mu ale sedlo a zase zářil. Pro Plzeň, která nemá kdovíjaký rozpočet, a přesto dokáže hrát na čele tabulky, je ideální posilou.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz