TOP 100 hráčů sezony: Dušan Žovinec (89. místo)

Foto: Kateřina Kundertová

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 89. místě se umístil Dušan Žovinec (Piráti Chomutov).

Zlatá hokejka 2020

 

Dušan Žovinec patří k nejlepším bruslařům v lize: ať už rychlostně, tak ekvilibristicky. Letošní ročník se mu vydařil: s 22 body (5+17) se stal nejproduktivnějším obráncem Pirátů.

Nedostával přitom nějaký extra velký prostor v přesilovkách (1:37 za zápas), většinu bodů tak posbíral v rovnovážném stavu.

Žovinec dostal od trenérů poměrně defenzivní roli. Patřil k prvním volbám na oslabení, což je věc, kterou se Piráti mohou opravdu chlubit. Úspěšně totiž zažehnali 87,45 % soupeřových přesilovek, to je nejlepší číslo mezi všemi prvoligovými týmy.

V rovnovážném stavu pak byl Žovinec u 42 vstřelených a u 34 inkasovaných gólů. Měl přitom jedny z nejtěžších startů v týmu: to znamená, že častěji na led naskakoval v době, kdy se vhazovalo v obranném pásmu. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz