TOP 100 hráčů sezony: Jiří Šimánek (83. místo)

Foto: Martin Kurfiřt

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 83. místě se umístil Jiří Šimánek (ČEZ Motor České Budějovice).

partneři českého hokeje

Hlavně první část sezony měl fenomenální. Jen posuďte sami.

Než se soutěž rozdělila, Šimánek naskočil do celkem 22 utkání. No a při hře v pěti proti pěti byl celkem u sedmnácti vstřelených branek a teď pozor... Jen u jedné inkasované.

Chápete to?! Za 22 zápasů byl jen u jednoho inkasovaného gólu v rovnovážném stavu. Jednoho! Jinak řečeno: v přepočtu na ice time byl u 0,28 obdržené branky za 60 minut hry.

Pro srovnání – Tomáš Doležal, druhý nejlepší prvoligový hráč v této hodnotě během první části sezony, byl u 0,77 inkasovaného gólu za 60 minut. To je obrovský rozdíl.

Ve druhé polovině soutěže už to bylo horší. Šimánek toho tolik neodehrál, sezonu ale i tak zakončil s parádním poměrem vstřelených (24) a inkasovaných branek (7). Motor dostával nejméně gólů právě v době, kdy byl na ledě Šimánek.

Ten byl navíc i docela produktivní: ve 43 zápasech získal 25 bodů (12+13). Sečteno podtrženo, kariéru v 41 letech ukončil za potlesku. A ne pískotu.

„Jsem moc rád, že jsem stihl Jirku na sklonku jeho kariéry poznat," popisuje svého spoluhráče v rozhovoru pro Deník Matouš Venkrbec. „Je to velký profesionál s hromadou zkušeností, ale zároveň věčně mladý kluk. Pořád dobře naladěn. Jeho smích mi zní v uších ještě teď." 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz