TOP 100 hráčů sezony: Tomáš Pitule (62. místo)

Foto: Kateřina Kundertová

Po konzultacích s desítkami lidí, kteří se pohybují kolem Chance ligy, jsme sestavili žebříček sta nejlepších hráčů sezony 2019/2020. Postupně si je představíme. Na 62. místě se umístil Tomáš Pitule (Piráti Chomutov).

partneři českého hokeje

Samozřejmě si uvědomujeme, že dělat žebříček TOP 100 hokejistů je v podstatě nemožná věc. Žádné správné řešení neexistuje. Už jen proto, že každý hráč má jinou roli v týmu a jiný styl hry.

Čím je typický Pitule?

Je to klasický silový útočník. Navíc je to centr, který je skvělý na buly – v sezoně měl 57% úspěšnost. 

Pitule vedl útok s Petrem Stloukalem a Nicolasem Hlavou. Právě tahle trojka táhla Chomutov. Pitule nakonec zakončil sezonu s parádní bilancí 11+26, a to za 51 zápasů. 

Trenéři ho využívali do všech herních situací, Pitule byl dokonce nejvytíženějším hráčem na přesilovky a dal v nich šest gólů. Dobrou práci odváděl i v oslabení, ve kterém byl Chomutov nejlepší v lize. Pituleho průměrný ice time se vyšplhal na osmnáct minut a třicet vteřin. 

V rovnovážném stavu byl celkem u 35 vstřelených a jen u 31 inkasovaných branek. Takže při hře pět na pět byl očividně prospěšný. A když k tomu ještě připočtete dobrou práci při přesilovkách a v oslabení...

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz