Trápili Vsetín, ale nemají nic. Jsme pod dekou, štve Vrbu. Půjde bušit?

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Další infarktový zápas připravili svým fanouškům hokejisté Vsetína ve středu na Lapači. Papírový outsider z Kopřivnice v utkání čtyřikrát vedl, ale nakonec nedokázal sebrat favoritovi ani bod. Když už se zdálo, že duel míří do prodloužení, šest sekund před sirénou vyhrál Pokorný buly a Mojžíšova střela se zastavila až v kopřivnické síti. Vsetínský kapitán si svoji premiérovou trefu schoval na skutečně vhodnou chvíli. Na druhé straně hostující brankář Adam Vrba ležel dlouhou dobu bez hnutí na ledě. Stále nemohl uvěřit, že body jeho celku doslova proklouzly mezi prsty.

Nový fanshop

Adame, v hokeji jste zažil už ledacos, ale toto se nestává často, viďte?
To tedy ne. Bylo to celkem vyrovnané utkání, i když domácí měli několik dlouhých pasáží, kdy nás nepustili z pásma, což nás stálo dost sil. Několikrát jsme vedli, a i když soupeř vyrovnal, prakticky okamžitě jsme dali další gól. Nakonec to otočili na svoji stranu v poslední vteřině. Co na to mám říct? Prostě smůla. Vůbec všechny branky, které jsem ve třetí třetině dostal, byly smolné.

V závěrečné dvacetiminutovce padlo osm branek. To byla doslova přestřelka...
Už to byl takový otevřený hokej bez obran. I když stejné situace byly i v prvních dvou třetinách, v té poslední jsem si to už tak nepohlídal. Dvakrát mi puk proklouzl pod rukou. Pak dvě střely, kdy jsem vůbec nic neviděl. Při tom rozhodujícím gólu jsem viděl jenom to, jak si obránce stahuje kotouč rukavicí. Přede mnou bylo snad šest hráčů a mezi nimi tam puk někde proletěl.

Na druhou stranu ty střely pod rukou byly z několika kroků. S tím asi nešlo moc dělat. Buď vás to trefí, nebo ne?
Chtělo by to asi jít do posilovny a ruce dát k tělu rychleji. Gólman ale reaguje na střelu, roztáhne ruce a už je nestačí tak rychle vrátit. Ty teploměry se chytají těžko a pro brankáře to jsou nejhorší góly.

„Jsme pod dekou a nemůžeme se z toho vyhrabat. Mužstvo má s vypůjčenými juniory sílu, ale chybí nám sehranost a herní zkušenost. Starší hráči zkrátka scházejí.“

Nebyli jste před posledním buly už hlavami v prodloužení?
Myslím, že jsme udělali taktickou chybu. Měli jsme buly hrát pod sebe, puk třeba zalehnout a těch šest vteřin nějak udržet. Neměli jsme chtít buly vyhrát. To je vabank a obrátilo se to proti nám. Ale po utkání je každý generál…

Před utkáním jste určitě nečekali, že budete sahat dokonce po třech bodech, že?
Samozřejmě. Máme několik zraněných nebo nemocných hráčů, sestava byla polepená. Je těžké nacvičovat na tréninku nějaké věci, když se tam sejde dvanáct lidí. Ale realita kopřivnického hokeje je dnes taková.

Je i to důvodem, že jste momentálně na předposledním místě tabulky?
Podle mne jsme pod dekou a nemůžeme se z toho vyhrabat. Mužstvo i s vypůjčenými juniory sílu má, ale chybí nám sehranost a herní zkušenost. Starší hráči zkrátka scházejí.

Klatovy sfoukly Bílinu, dominovala i Poruba. Kopřivnice trápila Vsetín »

Co je ve vaší situaci horší – prohrát takový zápas jako tady, nebo dostat doma nakládačku 0:10, jako s Hodonínem?
Ani jedno, ani druhé. Proti Vsetínu jsme makali, proti Hodonínu nám nevyšlo nic a jim všechno.

Váš výkon byl ale sympatický. Bránili jste sice v pěti, ale hráli jste s rychlým přechodem do útoku...
To ano, kluci si to dávali rychle dopředu. Chybí nám zkušenosti. Pokud bychom hráli jako oni, dělali bychom chyby. Oni si to umí dát, hrají s hlavami nahoře. Pro nás je lepší to rychle otáčet a hrát vepředu. Ne u nás.

Mířilo na vás téměř šedesát střel. Je to v letošní sezoně obvyklé?
Je rozdíl, jestli je v tom třeba patnáct nájezdů nebo střely, které člověk nevidí. Pokud je vidíte a nejsou úplně zblízka, je to v klidu. V prvních dvou třetinách tam bylo několik nájezdů a měli jsme i štěstí. Několikrát skákal puk v brankovišti a domácí na něj nedosáhli. Ve třetí třetině už za tím gólem šli a napadalo jim to tam, bohužel pro nás.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz