Trejd mezi rivaly! Hradec vyztužil obranu, Pardubice posílily útok

Foto: mountfieldhk.cz

Na východě Čech hlásí zajímavou výměnu. Útočník Matej Paulovič míří z Hradce Králové do Pardubic. Opačným směrem putuje obránce Oscar Eklund. Oba kluby o tom informovaly na svých webových stránkách.

Nový fanshop

Pětadvacetiletý Matej Paulovič nenavázal na výkony z minulé sezony, kdy se blýskl dvanácti góly a navrch deseti asistencemi. V aktuálním ročníku ve 26 utkáních zapsal jenom šest bodů (2+4). „Matej trenéry nepřesvědčil a nevybojoval si stálé místo v základní sestavě,“ potvrzuje generální manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček.

V Pardubicích věří, že by jim slovenský bojovník mohl pomoct. „Potřebujeme trochu oživit naši ofenzivu. Matej je mladý útočník, který by nám mohl pomoci s produktivitou. V minulé sezoně se mu v Hradci Králové dařilo a věříme, že by na své úspěchy mohl u nás navázat,“ hlásí člen představenstva pardubického klubu Dušan Salfický.

Opačným směrem putuje švédský zadák Oscar Eklund, jehož příchodem Mountfield reaguje na marodku v defenzivních řadách. „Museli jsme tento problém řešit. Pro Tomáše Linharta totiž sezona pravděpodobně skončila a u Petra Zámorského nevíme, jak se jeho zranění bude nadále vyvíjet,“ vysvětluje Eklundův příchod Kmoníček.

„Z obránců, kteří byli k dispozici na trhu, je pro nás Oscar volbou číslo jedna. Doufáme, že naváže hlavně na své loňské výkony a pomůže nám v defenzivní činnosti,“ říká sportovní manažer klubu Jaroslav Bednář k nové akvizici, která hrála doma ve Švédsku, ve Finsku či v Německu. V extralize zapsala 13 bodů (3+10) v 57 utkáních.

Soupiska Mountfieldu HK

Brankáři:
Marek Mazanec, Štěpán Lukeš.

Obránci:
Oskars Cibulskis, Zdeněk Čáp, Oscar Eklund, Michael Gaspar, Tomáš Linhart, Richard Nedomlel, Filip Pavlík, Mislav Rosandič, Radim Šalda, Petr Zámorský.

Útočníci:
Lukáš Cingel, Rudolf Červený, Michal Dragoun, Matěj Chalupa, Aleš Jergl, Kevin Klíma, Petr Koukal, Adam Kubík, Jakub Lev, Patrik Miškář, Radovan Pavlík, Jordann Perret, Radek Pilař, Radek Smoleňák, Lukáš Žejdl.

Soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Ondřej Kacetl, Pavel Kantor, Tomáš Vlk.

Obránci:
Rhett Holland, Michal Hrádek, Michal Ivan, Jan Kolář, Jakub Mert, Juraj Mikuš, Karel Nedbal, Jan Oliva, Tomáš Voráček, Jan Zdráhal.

Útočníci:
Matěj Beran, Matěj Blümel, Jiří Bucek, Johan Harju, Pavel Jenyš, Denis Kindl, Robert Kousal, Matouš Kratochvil, Denis Kusý, Martin Látal, Michal Machač, Ondřej Machala, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Matej Paulovič, Michal Pochobradský, Patrik Poulíček, Michal Rouha, Vladimír Svačina, Radoslav Tybor, Roman Vlach, Daniel Voženílek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz