Třesk v Hodoníně! Kádr Drtičů opouštějí Balán a další dva hráči

Foto: Veronika Braunová-Lénartová, hcmb.cz

11. listopadu 2019, 23:22

Ondřej Mach

Nepříjemnou situaci musí v rozjetém ročníku řešit vedení druholigového Hodonína. V týmu nebude pokračovat hned trojice hráčů: útočník Stanislav Balán (na fotce), brankář Jan Hlaváč a obránce Roman Čermák.

partneři českého hokeje

Nejcitelnější ztrátou je bezpochyby odchod Stanislava Balána. Zkušený útočník před sezonou dorazil z Karlových Varů a v sestavě Drtičů se okamžitě zařadil mezi týmové opory. Ve třinácti zápasech vstřelil čtyři góly a přidal osmnáct asistencí. 

Teď se přesune do zhruba sto kilometrů vzdáleného Trenčína. „Prostě jsem dodržela dohodu, kterou jsme se Standou po návratu do Hodonína měli. Že ho v případě lepší nabídky uvolním, což se nyní stalo. Nemá cenu nikomu bránit. Trenčín hraje nejvyšší soutěž, má zvuk,“ vysvětluje na klubovém webu předsedkyně Jana Gajošová. 

„Ale jsme dohodnutí, že pokud mu angažmá v Dukle nevyjde, vrátí se domů. Dveře má samozřejmě vždycky otevřené.“

„Ale jsme dohodnutí, že pokud mu angažmá v Dukle nevyjde, vrátí se domů. Dveře má samozřejmě vždycky otevřené,“ pokračuje. Trenčín je momentálně na pátém místě slovenské nejvyšší soutěže. Pro Balána jde o druhou anabázi u našeho východního souseda: kdysi nastupoval za Poprad. 

Ve slovácké organizaci kromě něj končí i brankář Jan Hlaváč a obránce Roman Čermák. Zatímco první si bude hledat jiné angažmá kvůli nenaplněným očekáváním, druhému pokračování v Hodoníně nedovolí pracovní povinnosti. „Má nové zaměstnání v Rakousku, takže dojíždění do Hodonína by pro něj bylo komplikované a časově náročné,“ doplňuje Gajošová. 

Brankář Hlaváč přišel do mužstva z Nového Jičína, loni odchytal tři utkání i za prvoligový Frýdek-Místek. V brance Drtičů se objevil devětkrát a průměrně obdržel 4,16 gólu na zápas. 

„Jelikož chce dál hrát hokej, vyšli jsme mu vstříc a uvolnili ho do Moravských Budějovic, které o něj velmi stály.“

Čermák se po dvou letech vrací do Moravských Budějovic. „Jelikož chce dál hrát hokej, vyšli jsme mu vstříc a uvolnili ho do Moravských Budějovic, které o něj velmi stály. Se zástupci klubu jsme dohodnutí, že proti nám v sezoně ale nenastoupí,“ říká Gajošová na webu shkhodonin.cz. 

Čtyřiadvacetiletý zadák má extraligové zkušenosti, v ročníku 2014/15 válel za Mladou Boleslav. Čermák je odchovancem jihlavské Dukly, v první lize působil i v Benátkách nad Jizerou nebo Třebíči. 

Hodonínskou organizaci tak během necelých dvou týdnů opustili hned čtyři hráči. Jak tedy klub hodlá vzniklou situaci řešit? „Hráče potřebujeme do útoku i obrany, ale nyní nás nejvíce tlačí post brankáře, protože na soupisce máme pouze Andrease Kubáně. Jsem ale přesvědčená o tom, že druhého gólmana budeme mít již v dalším zápase ve Valašském Meziříčí,“ uzavírá předsedkyně Drtičů. 

Foto: Veronika Braunová-Lénartová, hcmb.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz