Trutnov a Děčín spojí síly. Ve 2. lize se chystá charitativní utkání

24. prosince 2019, 11:23

Pavel Mandát

V sobotu 18. ledna bude mít druholigové utkání mezi Trutnovem a Děčínem charitativní nádech. Představitelé obou klubů se totiž dohodli, že společně pomohou nemocné Vendulce, která trpí vzácnou poruchou imunitního systému.

Chance liga na Hokejka TV

Hokejové kluby z Trutnova a Děčína se rozhodly spojit své síly a společně udělat dobrý skutek. Ten spočívá v uspořádání charitativního zápasu, jehož výtěžek poputuje Nadačnímu fondu Vendulka. Zmíněný fond je zřízen na podporu nemocné holčičky, trpící vzácnou poruchou imunitního systému.

Jak tenhle nápad vznikl? „Náš generální partner BAK stavební společnost, a.s., pořádá hokejový turnaj firem 16. ledna. Výtěžek z turnaje poputuje na Nadační fond Vendulka a vybrané peníze pomůžou nemocné holčičce. My jsme se chtěli připojit a společně jsme vymysleli tohle utkání, právě proti Děčínu," líčí na oficiálních stránkách Trutnova prezident tamějšího hokejového klubu Zdeněk Poul.

A proč byl pro tento zápas vybrán právě Děčín? Medvědi se totiž účastnili letního přípravného turnaje BAK Cup, který také vyhráli. Už tehdy se myšlenka o utkání s charitativním nádechem právě proti tomuto soupeři zrodila.

„Oslovili jsme Děčín, zda-li by do toho šel s námi. Okamžitě jsme se domluvili, co a jak bude probíhat. Vše jsme si potvrdili v rámci našeho vzájemného utkání v prosinci. Vše jsme dali dohromady a dnes můžeme říct, že jsme připraveni,“ popisuje prezident Trutnova.

„Oslovili jsme Děčín, zda by do toho šel s námi a okamžitě jsme se domluvili." 

Do charitativní sbírky se zapojí rovněž děčínský hokejový klub. Medvědi vyberou mezi hráči a realizačním týmem finanční sumu, kterou posléze Nadačnímu fondu Vendulka věnují.

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

„Nápad podpořit Vendulku vzešel ze strany trutnovského klubu a my bychom se rádi přidali a podpořili dobrou věc. Chystáme sbírku ze strany hráčů a trenérů. Pevně věříme, že i když to nebude asi nějaká závratná suma, tak každá pomoc je vítaná. Možná se k nám přidají i naši fanoušci, za což bych byl moc rád," říká Jan Havlíček, děčínský manažer a asistent trenéra v jedné osobě.

„Rádi se přidáme a podpoříme dobrou věc. Chystáme sbírku ze strany hráčů a trenérů. Byl bych rád, kdyby se zapojili i naši fanoušci."

Forma podpory, realizována během tohoto zápasu, bude mít hned několik podob. Nadačnímu fondu Vendulka bude věnován výtěžek ze vstupného. To je pro toto utkání stanoveno v jednotné výši 20 korun.

Ruku k dílu přiloží taktéž oba týmy, které mezi sebou vyberou finanční částku, jež bude Vendulce následně věnována. Pomoci můžou také fanoušci, ti mají možnost věnovat své dary do kasiček. Kasičky budou připraveny na trutnovském stadionu v den zápasu.

Zlatým hřebem pak jsou speciální dresy, v nichž Trutnov zápas s Děčínem odehraje. Ty půjdou posléze do dražby a získaná částka opět pomůže Nadačnímu fondu Vendulka. Odhadovaná cena každého z nich by měla být 1 499 Kč.  Samozřejmostí je i podpis hráče, jemuž daný dres patřil.

Foto: hctrutnov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz