Týmem prosince Chomutov, v sestavě měsíce Novák nebo Vildumetz

Hokej.cz nabízí pohled na dění v Chance lize. Do nejlepší sestavy za měsíc prosinec zařadil Aleše Stezku, Jana Nováka, Pavla Pýchu, Tomáše Vildumetze, Milana Mikulíka a Darbyho Llewellyna.

partneři českého hokeje

Tým měsíce – Piráti Chomutov

Příchod trenéra Miroslava Buchala se Pirátům vyplácí. Žádný jiný tým nezískal v prosinci víc bodů. Chomutov porazil třeba České Budějovice, dal šest gólů Vsetínu a uspěl i proti Přerovu. V celkové tabulce poskočili Severočeši na třetí místo.

Tabulka za prosinec

1. Piráti Chomutov, 18 b
1. ČEZ Motor České Budějovice, 18 b
3. HC Dukla Jihlava, 15 b
3. VHK ROBE Vsetín, 15 b
5. HC Slovan Ústí nad Labem, 14 b
6. HC Frýdek-Místek, 13 b
6. AZ RESIDOMO Havířov, 13 b
6. HC ZUBR Přerov, 13 b
9. HC Slavia Praha, 12 b
10. SK Trhači Kadaň, 11 b
10. LHK Jestřábi Prostějov, 11 b
12. HC RT TORAX Poruba, 9 b
12. SK Horácká Slavia Třebíč, 9 b
14. HC Stadion Litoměřice, 8 b
15. HC Benátky nad Jizerou, 7 b
16. HC Baník Sokolov, 6 b

Sestava měsíce podle hokej.cz

Aleš STEZKA (G, AZ RESIDOMO Havířov)
Za prosinec měl 92,6% úspěšnost zákroků. Proti Slavii udržel čisté konto, v těžkých zápasech s Přerovem a Porubou inkasoval pouze jednou. Od Motoru a Vsetína pak dostal jen dva góly.

Pavel PÝCHA (O, ČEZ Motor České Budějovice)
Českobudějovický kapitán je v sestavě měsíce potřetí za sebou. Tentokrát v osmi zápasech nasbíral třináct bodů (3+10). Už brzy by měl překonat prvoligový rekord v počtu bodů získaných obráncem.

Jan NOVÁK (O, HC Slavia Praha)
Ve čtyřiceti letech je stále jedním z tahounů Slavie. Průměrně v prosinci zvládal okolo 23 minut za zápas. Dal dva góly a u pěti branek asistoval. Navíc se nenechával zbytečně vylučovat a ve statistice +/- skončil na hodnotě +1.

Milan MIKULÍK (Ú, HC Frýdek-Místek)
Frýdek-Místek odehrál v prosinci jenom šest utkání, hned pět z nich ovšem vyhrál. Veterán Mikulík zářil: dal čtyři góly a k tomu na další čtyři přihrál.

Tomáš VILDUMETZ (Ú, HC Slovan Ústí nad Labem)
Osm zápasů, pět gólů a devět asistencí. Tady není o čem... Slovan se v posledních týdnech zlepšil a ještě může pomýšlet na postup do play off. Vildumetz je směrem dopředu opravdu výjimečným hokejistou, dokáže vymyslet geniální přihrávky.

Darby LLEWELLYN (Ú, Piráti Chomutov)
Co by to bylo za ideální sestavu měsíce, kdyby v ní nebyl hráč z týmu, který v daném období získal nejvíc bodů. Volba nakonec padla na amerického forvarda Llewellyna, který byl dost produktivní (5+2) a navíc je skvělý při forčekingu. 

Překvapení měsíce

Jurij Žolobov začal angažmá v Česku ve velkém stylu. V sedmi prosincových zápasech nasázel šest gólů, k tomu přidal dvě asistence. Kadani tak výrazně pomohl k posunu v tabulce před Sokolov.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz