Úspěšný start ve Švýcarsku. Sedmnáctce vystřelil první výhru Pajer

Foto: Český hokej

18. července 2019, 20:12

Martin Voltr

Úplně první zápas českých reprezentací v nové sezoně měl vítěznou tečku. Národní tým do 17 let zdolal v Romanshornu domácí Švýcary 2:1, gólových šancí měl přitom mnohem víc.

partneři českého hokeje

Na úvodním ze tří duelů se mohla podepsat nerozehranost a snad i nervozita. Čeští hokejisté ročníku 2003 si ale vítězství zasloužili, byť o něj museli bojovat až do posledních sekund.

„Naše mužstvo celý zápas poctivě a obětavě pracovalo. Aktivní hrou jsme si dokázali vypracovat značné množství příležitostí, ale naše nekvalita ve finální fázi držela soupeře v kontaktním skóre,“ říká reprezentační trenér Václav Eismann.

Čeští mladíci se v úvodu bránili dvěma přesilovkám soupeře, ale kapitán Matouš Menšík poté svůj faul odčinil a ve 14. minutě otevřel skóre. Za Švýcary srovnal před koncem druhé třetiny Kevin Nicolet, nicméně to byl jediný puk, který za svá záda brankář Tomáš Suchánek pustil.

Rozhodující okamžik přišel pět minut po startu třetí části. Královéhradecký útočník Lukáš Pajer vsítil druhý gól národního týmu, na který soupeř neodpověděl ani z dvou početních výhod. V závěru mu naopak případný tlak zmařilo vlastní vyloučení.

Výsledek 2:1 je sice hodně těsný, ale počítá se. „Je to cenné vítězství. Hráči si ho za úsilí investované do hry zasloužili, věříme, že jim dodá sebevědomí a přinese do naší hry více klidu,“ dodává Václav Eismann před dvěma odvetami.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 38. Nicolet (Biasca, Ramel) – 14. Menšík (Szturc, Ramik), 46. Pajer (Herčík, Chvátal).
Rozhodčí: Hürlimann, Blasbalg – Dufner, Blatti.
Vyloučení: 3:4.
Bez využití.
Diváci: 50.
Švýcarsko: Riesen – Pauchard, Zanetti, Wüthrich, Schweingruber, Cantin, Cavin, Despont, Perrenoud – Nicolet, Ramel, Biasca – Canonica, Garessus, Daneyrole – Marchon, Bougro, Alge – Kosik, Ghezzi, Karrer. Trenér: Schöb.
Česko: Suchánek – Cubo, D. Moravec, Machů, Šindelek, Šedivý, Chvátal, Špaček – Ramik, Szturc, Menšík – Pajer, P. Moravec, Herčík – Krupička, Altrichter, Půček – Ryšavý, Měchura, Gajda – Brada. Trenéři: Eismann, Žemlička a Zachrla.

Další zápasy (Romanshorn)

Pátek 19. července:
15:00 Švýcarsko – Česko

Sobota 20. července:
11:00 Švýcarsko – Česko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz