Útočné eso pro Bílé Tygry! Do Liberce míří navrátilec z KHL

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Bílí Tygři hlásí další parádní podpis. Útočník Tomáš Filippi ukončil krátkou misi v ruském Magnitogorsku a vrací se do míst, odkud do KHL odcházel. Příští ročník stráví v Liberci, kde má stále v rámci Tipsport extraligy platný kontrakt do roku 2021.

partneři českého hokeje

O možném návratu Filippiho do Liberce se čile spekulovalo, nyní jsou tyto zákulisní informace potvrzeny i klubem. Ten o návratu reprezentačního útočníka informoval na svém webu. 

„Tomáš se k nám vrací po půl roce v Magnitogorsku. Je top útočníkem, který své umění prokázal nejen u nás, ale i v KHL. Jsme rádi, že se vrátil a získáváme v něm lídra naší ofenzivy,“ těší hlavního kouče Liberce Patrika Augustu.

Foto: allhockey.ru

Ostřílený útočník odešel z liberecké organizace v průběhu uplynulé sezony, kdy za Bílé Tygry sehrál 24 utkání s bilancí osmi vstřelených branek a jedenácti asistencí. Dalších 27 duelů (5+7) přidal za ruský Magnitogorsk, v jehož dresu v roce 2016 dosáhl na Gagarinův pohár.

Nyní se na jeho návrat může těšit celá Tipsport extraliga. Filippiho hráčská práva totiž v Česku drží právě Liberec, a to až do 30. dubna příštího roku. V české nejvyšší soutěži ani jinde než pod Ještědem nepůsobil. Za Bílé Tygry nastoupil k 241 extraligovým zápasům, v nichž nasázel 65 gólů a na 94 branek přihrál.

„Tomáš je top útočníkem, který své umění prokázal nejen u nás, ale i v KHL. Získáváme v něm lídra naší ofenzivy.“

„S Tomášovým návratem mají Bílí Tygři v kádru nadstandardního extraligového útočníka s mezinárodními zkušenostmi v nejlepších letech. A byť to není liberecký rodák, vnímáme ho jako našeho odchovance, který se přes mládežnické výběry Bílých Tygrů dostal do velkého hokeje, včetně zvučných zahraničních klubů a české reprezentace,“ uvádí generální manažer klubu Ctibor Jech na libereckém webu.

„Jsme rádi, že v rámci české extraligy jsou Bílí Tygři pro Tomáše jedinou volbou. Tomáš je dnes pro náš A-tým jednou z vůdčích osobností, které určují jeho kvalitu. Jeho vztahu ke klubu si velmi vážíme,“ doplňuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz