Útočník Jirásek odchází z Vrchlabí, bude hostovat v Trutnově

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

Za větším herním vytížením míří útočník Filip Jirásek. Dvacetiletý hokejista začal sezonu ve Vrchlabí, v Trutnově bude hostovat do konce ledna. Stadion informaci zveřejnil na svém webu.

partneři českého hokeje

Jirásek do klubu přišel v září společně s Jaroslavem Dvořákem. Druhý jmenovaný mužstvo opustil před necelým měsícem kvůli nedostatečnému hernímu prostoru a v jeho stopách se nyní vydává i jeho stejně starý kamarád.

Zájem o služby dvacetiletého forvarda projevil nedaleký Trutnov, který se s Vrchlabím dohodl na krátkodobém hostování. BAK se momentálně nachází na sedmé příčce severské skupiny a na šesté Řisuty má ztrátu jednoho bodu. Kromě toho se musí mít na pozoru před osmým Jabloncem, který má jen o bodík méně.

„Filip u nás určitě nezklamal, je to mladý hokejista s velkým potenciálem a výborným charakterem. Chtěl větší zápasové vytížení, a to v našem nabitém kádru není jednoduché realizovat,“ píše se na webových stránkách ambiciózního celku z Podkrkonoší.

„Filip u nás určitě nezklamal, je to mladý hokejista s velkým potenciálem a výborným charakterem. Chtěl větší zápasové vytížení, a to v našem nabitém kádru není jednoduché realizovat.“

Pro Trutnov se jedná o důležitou posilu. Jirásek patří mezi největší talenty východočeského hokeje, většinu dosavadní kariéry působil v hradeckém Mountfieldu. Dobrými výkony si řekl o pozvánku do mládežnických reprezentací, v uplynulé sezoně odehrál tři zápasy v kategorii do devatenácti let.

Do dospělého hokeje nakoukl v ročníku 2017/18, kdy v dresu Hradce Králové debutoval v extralize. Největší část kariéry mezi muži ale strávil v prvoligových Litoměřicích. Za Stadion během dvou let nastoupil do 76 utkání, v nichž vstřelil sedm branek a přidal šest nahrávek.

Jeho specialitou je hra v oslabení, za krátkou dobu získal pověst dobrého defenzivního útočníka. V létě se pokoušel probojovat do kádru Třebíče, což se mu však nepodařilo. Ve Vrchlabí v probíhající sezoně sehrál devatenáct utkání, pětkrát se zapsal mezi střelce a jednou asistoval.

Klub zároveň uvedl, že s mladým útočníkem počítá do vyřazovací části. Pikantní střetnutí čeká Jiráska už dnes: za Trutnov nastoupí právě proti svým bývalým spoluhráčům.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz