V Kopřivnici poděkují Bonkovi. Nastoupí v dresech s jeho podobiznou

Foto: Facebook HC ISMM Kopřivnice

20. prosince 2019, 13:07

Pavel Mandát

Patnáctého ledna se v druholigové Kopřivnici uskuteční charitativní utkání. V jeho rámci navléknou hokejisté domácího ISMM speciální dresy – s podobiznou slavného kopřivnického odchovance Radka Bonka, kterému tak místní klub poděkuje za jeho bohatou kariéru.

partneři českého hokeje

Datum 15. ledna mají zřejmě v kalendáři zaznamenáno všichni fanoušci kopřivnického hokeje. Bude to totiž velká sláva. Tamní hokejisty čeká právě tento den pikantní střetnutí s nedalekým Novým Jičínem, které oba kluby berou jako derby.

Domácí celek navíc právě tehdy oblékne speciální sadu dresů, na které je vyobrazený Radek Bonk

„Pro nás už je to třetí ročník, kdy máme vždy v lednu vybrané nějaké utkání 2. ligy, které odehrajeme ve speciální sadě dresů, které posléze po zápase uvolníme do aukce," říká pro hokej.cz šéf kopřivnického klubu Jaroslav Hrubý.

„Výtěžek z této dražby následně poputuje Základní škole a Mateřské škole Motýlek v Kopřivnici. V loňském roce jsme ku příležitosti této akce měli ještě hlasování, kde si fanoušci volili nejvýraznější postavu kopřivnického hokeje. Kritéria byla dosažené úspěchy, zároveň musel daný hráč hrát za muže. To byly dvě hlavní podmínky," popisuje Hrubý.

„A fanoušci si zvolili Radka Bonka. S tím, že jsme se dohodli, že následující rok, když budeme tady tu akci pořádat, tak budeme vyvěšovat jeho dres na zimním stadionu v Kopřivnici a zároveň budeme hrát v dresech, kde bude jeho podobizna. S Radkem jsem to poté domluvil a on s tím souhlasil. Proto pořádáme tuhle akci,“ dodal Hrubý.

„V loňském roce fanoušci volili nejvýraznější osobnost kopřivnického hokeje. Zvolili Radka Bonka. Nyní vyvěsíme jeho dres a charitativní zápas odehrajeme v dresech s jeho podobiznou."

Ve hře je i to, že se akce zúčastní sám Radek Bonk. Definitivní rozhodnutí však ohledně tohoto ještě nepadlo.

Na zmíněný zápas se každopádně Kopřivničtí těší. „O tohle utkání je vždy velký zájem. Nový Jičín je takový náš okresní rival z pohledu sportovní stránky věci. Navíc je to leden, období těsně po Vánocích. To jsou lidé ještě takoví přístupnější pomáhat, takže ty speciální dresy se vždy vydražily za pěkné peníze. My jsme za poslední dva roky předali Dětskému centru 140 tisíc korun,“ prozrazuje manažer klubu.

Radek Bonk je kopřivnickým odchovancem, který patří mezi nejlepší hokejisty naší historie. Důrazný forvard vešel do dějin především jako nesmlouvavý bojovník, který zároveň uměl rozhodovat zápasy. Do nejvyšší soutěže poprvé nastoupil už během ročníku 1992/1993, tehdy hájil barvy zlínských Beranů. 

Hned o rok později se vydal do zámoří, kde následně působil dlouhých patnáct let. Vystřídal Ottawu, Montréal a Nashville. Celkově nastoupil coby hráč nejprestižnější hokejové ligy světa do 1 042 utkání (206+318). 

Do rodné země se vrátil během sezony 2009/2010. Zlanařil jej Třinec a Bonk se stal jedním ze základních stavebních kamenů týmu, který to na jaře roku 2011 dotáhl až k extraligovému titulu. Hokejista, který se může pochlubit také zlatou medailí z mistrovství světa 1996, ukončil bohatou kariéru v roce 2014. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz