Vampola měl nastoupit za Kladno! Boleslav mu start zakázala

Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

Slávistický útočník Petr Vampola byl blízko návratu do Tipsport extraligy. Připravoval se s Kladnem na páteční utkání proti Mladé Boleslavi. Nechyběl ani na dnešním rozbruslení.

Chance liga na Hokejka TV

Jenže jeho start mu nakonec nedovolila právě Mladá Boleslav, která na Vampolu vlastní hráčská práva.

„Kladeňáci, měl jsem dnes naskočit a zkusit vám pomoct," svěřil se Vampola na svém Instagramu. „Bohužel Mladá Boleslav byla proti."

„Mrzí mě to od týmu, který má ty nejvyšší cíle, výborný mančaft a hraje dobrý hokej. Mají strach z hráče, který hraje už tři roky první ligu?!" ptá se Vampola.

„Asi ještě nepatřím do starého železa. Jsem rád, že mě ve Slavii trénuje reprezentační trenér Miloš Říha mladší. Možná mám ještě šanci atakovat národní tým? Když se mě bojí TOP tým z extraligy, který mě před cirka třemi roky nechtěl," píše s nadsázkou.

„Mají strach z hráče, který hraje už tři roky první ligu?!"

Vampola na jaře pomohl Rytířům k postupu. Momentálně ale působí ve Slavii, kde ve 27 zápasech získal 26 bodů (7+19). Sešívané fenomenálními výkony dotáhl mezi postupovou osmičku – před Jihlavu nebo Prostějov.

Stále patří k nejlepším centrům druhé nejvyšší soutěže. „Kladeňáci, strašně jsem se na vás dnes těšil a věřil jsem, že pomůžu k tomu, abychom dnes vyhráli. Ale tak střihl jsem si rozbruslení, viděl jsem se s klukama a dnes vám budu držet palce, ať to zvládnete," dodal závěrem.

A připojil i hashtagy #skoda#ceskarepublikajeceskarepublika nebo #cesijsoucesi.

„Máme s Petrem Vampolou nějaké dohody a povinnosti a jako klub je dodržujeme a plníme. Logicky proto chceme, aby je dodržoval a plnil i Petr. Ví o tom Slavia i Kladno, proto vůbec nechápu, co se to teď děje," řekl pro sport.cz Jan Tůma, generální manažer Bruslařů.

„Rytíře jsme seznámili s dohodou a mezi kluby je všechno vyřešené. Jestli se to bude nějakým způsobem měnit, nechci v tuhle chvíli komentovat," dodal Tůma na webu sport.cz.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz