Vary pokračují ve skladbě týmu, po Šenkeříkovi si pojistily dalšího beka

Foto: hokejkv.cz

Karlovy Vary dál tvoří kádr pro příští extraligovou sezonu 2020/21. Zůstane v něm i zadák Martin Rohan, který podepsal novou roční smlouvu. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

„Martin patří k těm domácím hráčům, kteří dělají duši týmu. Určitě bychom se takového hráče zbavit nechtěli,“ říká sportovní manažer a hlavní trenér Martin Pešout na adresu beka, jenž do Karlových Varů přišel už v mládežnickém věku z rodného Sokolova.

Za Energii odehrál deset ročníků, z toho devět mezi tuzemskou elitou. „Myslím, že letos měl nejlepší sezonu za poslední dobu. Občas u něj nějaký zápas dopadne, že je u všech gólů, ale pak má pět šest utkání, v nichž je nejlepším obráncem,“ dodává Pešout.

Martin Rohan v uplynulé sezoně naskočil do 49 utkání základní části, nasbíral v nich 13 bodů za čtyři trefy do černého a devět gólových nahrávek, čímž vytvořil osobní bodový rekord v Tipsport extralize. A navíc se činil rovněž v dalších statistických ukazatelích.

Devětadvacetiletý bojovník se 110 body ovládl týmové bodování Radegast index. Vynikal hlavně v počtu zblokovaných střel, ztroskotala na něm osmdesátka střeleckých pokusů soupeře. Mezi svými parťáky v tomhle neměl konkurenci, v celé soutěži byl sedmý.

Energii se nedávno na další rok upsal i jeden z pilířů karlovarské obrany Petr Šenkeřík. Kromě toho klub myslí na budoucnost, při očekávaném odchodu Jana Bednáře nabídl nové smlouvy brankářům Jakubu Kašparovi, Adamu Horákovi a Patriku Hamrlovi.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz