Ve stopách táty. Brabenec v 15 letech debutoval za áčko Komety

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Na svém kontě má už řadu úspěchů v mládežnickém hokeji, naposledy dovedl na jaře dorost Komety v pozici kapitána ke stříbru. Teď však Jakub Brabenec v pouhých patnácti letech poprvé přičichl k hokeji mezi dospělými a vítězný debut proti Trenčínu si náležitě užil. V dodatkových nájezdech se navíc blýskl povedenou kličkou a potvrdil, že se doslova potatil.

Zlatá hokejka 2020

Pokud se v Brně zeptáte fanoušků na jméno Brabenec, všichni si vybaví umění Kamila Brabence, který za Kometu dlouhé roky hrával, proslavil se skvěle prováděnými nájezdy a v roce 2017 dokráčel s modrobílými až k extraligovému titulu. Poté se přesunul k trénování brněnského dorostu, v němž vede i mimo jiné svého patnáctiletého syna. Ten si nyní vyzkoušel, jaké je to hrát v seniorské kategorii. Mezi o dost staršími borci se neztratil. „Říkali mi, že se nemám bát, hrát jak nejlépe umím a nebýt nervózní. Pak to ze mě spadlo a zápas jsem si užil,“ zářil po utkání Jakub Brabenec.

„Trošku jsem byl před tím nájezdem nervózní, ale věřil jsem si na něj. Vyšel mi přesně tak, jak jsem chtěl.“

O tom, že bude hrát, zase tak moc dopředu nevěděl. „Pocity jsou skvělé. Vůbec jsem nečekal, že bych si mohl zahrát za áčko už teď. Dozvěděl jsem se to vlastně v pondělí a jsem za za tuhle příležitost hrozně rád. Chtěl bych poděkovat trenérům, že mi ji dali,“ radoval se znovu benjamínek týmu. Sám přiznal, že do utkání naskočil, aniž by s áčkem předtím trénoval. „Je to tak. Žádný trénink jsem neměl. Byl jsem pouze ráno na rozbruslení a večer jsem šel hned do zápasu,“ dodává.

Kometu přišlo na úvod příprav tradičně podpořit velké množství fanoušků, do útrob DRFG areny si našlo cestu více než tři tisíce fanoušků, kteří nakonec viděli od semifinalisty posledního extraligového ročníku vítězství 4:1. „Když jsme šli na rozcvičku, tak to jsem byl nervózní. Ale pak bylo rozbruslení, kde to ze mě kompletně spadlo,“ pokračuje Brabenec. „Také atmosféra byla super. Fanoušci jsou tady skvělí. Moc jsme si to užil,“ usmíval se ještě jednou šikovný centr.

Během zápasu se dočkal i podpory od zkušenějších borců jako jsou Tomáš Plekanec, Michal Gulaši a další. „Hlavně mi říkali, že mám hrát tak, jak umím, a že se nemám bát. To je asi tak všechno,“ tvrdí. Své umění pak naplno rozbalil v bonusových nájezdech, kde trenčínského gólmana překonal ukázkovým bekhendovým blafákem. V celé akci byly skvěle vidět geny otce Kamila, který podobnými finesami také vynikal. „Trošku jsem byl před tím nájezdem nervózní, ale věřil jsem si na něj. Vyšel mi přesně tak, jak jsem chtěl,“ září.

Teď už však mladý útočník opět přepíná na mód mládežnického hokeje, další šance v áčku ale určitě přijde. Brabenec se nově připravuje s juniorkou Komety. „Ve středu mě dokonce čeká zápas s juniorkou, která bude hrát tady v aréně proti Zlínu,“ uzavírá své povídání.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz