VIDEO: Villachu ke kuriózní trefě v semifinále EBEL pomohla láhev s pitím!

Foto: EBEL/CityPress

19. března 2016, 14:42

Lukáš Peroutka

Mantinel, břevno, láhev s pitím, brusle. Jako by se rakouští Orli z Villachu v semifinále mezinárodní EBEL snažili přijít na způsob, jak vstřelit gól s pomocí co nejvyššího počtu věcí. Nakonec i díky této trefě slavili na ledě Salcburku cenné vítězství 4:3 a vedení v sérii 2:1. Blíž k finále tak nyní mají oba "orlí" celky v soutěži - kromě Villachu vede v souběžně hrané sérii s Lincem také Znojmo.

partneři českého hokeje

Tenhle zápas se vlastně ani neměl hrát. Alespoň podle papírových předpokladů. Villach se na konci listopadu plahočil na samém dně tabulky EBEL, naštvaní fanoušci spílali hráčům i vedení, to ve snaze alespoň něco změnit vyhodilo finského kouče Hannu Järvenpääho... O čtyři měsíce později je ale vše jinak.

Villach se sice neprobojoval do první šestky týmů po základní části, která si zajistila přímý postup do play-off, ale ve spodní nadstavbové skupině od prvního kola dominoval, neprohrál ani jeden z deseti duelů a vstupenku do vyřazovacích bojů si zajistil s přehledem. Hrdé korutanské město znovu ožilo hokejem a tým kolem šedivého kouče Grega Holsta se ze zatracovaného mužstva bez duše stal celkem, kterého si při volbě soupeře do čtvrtfinále málokdo přál.

"Na ledě to byla místy válka, ale my jsme uspěli. Hrajeme neuvěřitelné play-off!"

Nakonec si jej ze třetího místa vybrala Vídeň. Vsadila na dobrou bilanci vzájemných duelů v sezóně, jenže ta v play-off vyletěla oknem. Celek z hlavního města uhrál proti nadšeně bojujícímu soupeři jediný zápas z pěti a radost fanoušků na jihu Rakouska snad nemohla být větší. Vyřadit nenáviděného rivala z hlavního města, to je motivací nejen v Česku.

A tak dostává prostor již zmíněná lahev s pitím...

 

Kurioses Ding - Villach führt erneut!

Kurioses Ding - Villach führt erneut!

Posted by Servus Hockey Night - EBEL on Friday, 18 March 2016

 

Ta patří finskému gólmanovi Juusovi Riksmanovi, toho času hájícího branku Red Bullu Salcburk. V 11. minutě pátečního třetího utkání série v Salcburku si nechtěně zapsala první asistenci na gól hostů, kterým se ujali vedení 2:1. Střela obránce McKiernana se od zadního mantinelu odrazila na horní síťku Riksmanovy branky, od ní puk skočil právě do lahve s pitím, zpět dolů na led, kde pohotový Rick Schofield za pomoci odrazu od brankářova betonu dostal kotouč do sítě. 

Nebyl to rozhodující moment utkání, ale hostům rozhodně pomohl. Pět minut před koncem vyrovnaného duelu pak rozhodl veterán Gerhard Unterluggauer a Villach se v sérii s úřadujícím mistrem raduje z vedení 2:1 na zápasy. "Na ledě to byla místy válka, ale my jsme uspěli. Čtyři, pět našich hráčů má zranění nebo věci k zašití, ale vyhráli jsme. Prožíváme neuvěřitelné play-off," neskrýval nadšení kouč Greg Holst. Příští duel navíc budou rakouští Orli hrát znovu doma před svými fanoušky a mohou rázně nakročit k postupu do finále. Finále, které v listopadu asi nikdo nečekal...

SEMIFINÁLE EBEL

Salcburk - Villach 1:2 na zápasy (2:1p, 0:2, 3:4)
Znojmo - Linec 2:1 na zápasy (3:4, 3:0, 3:2)

DALŠÍ ZÁPASY:

Neděle 20. března :
20:15 Villach - Salcburk, Linec - Znojmo

Úterý 22. března:
19:40 Salcburk - Villach, Znojmo - Linec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz