Vítkovice přišly o kapitána. Výtisk vypnul Knotka a vyfasoval stopku

20. prosince 2019, 11:47

Adam Bagar

Hokejisté Vítkovic se musejí v nejbližších dvou utkáních obejít bez kapitána Jana Výtiska, šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík jej potrestal za zákrok na olomouckého útočníka Jana Knotka.

Nový fanshop

K incidentu došlo hned ve třetí minutě středečního utkání. „Je to čistý zákrok. Knotek vůbec o něm nevěděl, otáčel se s pukem a najel si do zdi. Výtisk tam jenom stál,” uvedl David Pospíšil, jenž televizní duel komentoval společně s Tomášem Jílkem.

Podobně to viděli také rozhodčí Vladimír Pešina s Lukášem Bejčkem, kteří domácího kapitána netrestali. Olomoucký klub však poslal podnět předsedovi extraligové disciplinárky Viktoru Ujčíkovi, který Jana Výtiska potrestal stopkou na dvě utkání.

„Zákrok nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti, hráč se před ním neodrazil a držel ruce u těla. Při střetu, vedeném se značnou intenzitou, ale zasáhl soupeře ramenem přímým úderem do obličeje tak, že tím zápas nedokončil,” vysvětluje Ujčík.

Ten při stanovení výše trestu v polovině sazby přihlédl k tomu, že zkušený zadák nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán. Vítkovice se bez svého lídra musejí obejít v dnešním duelu na zlínském ledě a na druhý svátek vánoční v Kladně.

Ujčík na základě olomouckého podnětu řešil také atak Alexandra Malleta na Zbyňka Irgla. Řízení však zastavil. „Domácí hráč při zákroku neoddělil ruce od těla a při střetu, vedeném primárně na oblast ramene, nedošlo k přímému zásahu hlavy,” líčí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz