Vítkovický bourák Výtisk: Změn bylo dost, ale nebojím se toho

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovice po sezoně prošly výraznou obměnou kádru. Odešla hned desítka hráčů, ale ten nejzkušenější zůstává. Obránce Jana Výtiska čeká v ostravském klubu už osmá extraligová sezona.

partneři českého hokeje

Obavy z ní přes množství změn nemá. „Změn bylo dost, ale už jsem to v kariéře víckrát zažil. Je to o tom, jak si mančaft sedne. Mladí, staří. Když se to dá do kupy, tak to může fungovat. Já se toho určitě nebojím,“ pokyvuje osmatřicetiletá vítkovická opora.

Kromě brankáře Patrika Bartošáka odešli Vítkovicím beci Josef Hrabal s Jaroslavem Mrázkem a hned sedm útočníků. Jakub Lev, Lukáš Kucsera, Radoslav Tybor, Michal Poletín, David Květoň, Roman Szturc i kapitán Rostislav Olesz. Nahradili je spíš mladíci.

„Všichni noví cítí, že mohou dostat šanci, budou se ji snažit chytit za pačesy a nepustit ji.“

„Všichni noví cítí, že mohou dostat šanci, budou se ji snažit chytit za pačesy a nepustit ji. Jde o ambiciózní mladé kluky, kteří za dva roky chtějí být někde jinde. V NHL, KHL. V tomhle ohledu motivaci mají. A myslím, že to bude klapat,“ má jasno Jan Výtisk.

I pro něj to bude velká výzva stíhat s mladšími borci a případně je vést. „Když chci hrát a ještě být mančaftu platný, musím se přizpůsobit. Věřím, že se mi to povede, pomůžu týmu, dáme to do kupy, stmelíme se a budeme bojovat,“ věří vítkovický bourák.

Čím se podle něj budou Ostravané v sezoně prezentovat? „Budeme hrát aktivní hokej, hodně bruslivý, tedy až na mně, ale budu se muset přizpůsobit. Očekávám od nás ještě víc agresivní a lítavý hokej,“ líčí Jan Výtisk, který má ve sbírce titul s Libercem.

Vítkovice na něj čekají od roku 1981, ale k favoritům letos nepatří. „Každý jde do sezony s tím, že chce hrát o nejvyšší příčky, ale já se v tomhle držím při zemi. Dělat závěry nechci, už jsem se tolikrát spálil. Uvidíme, jak to rozjedeme a jak to půjde,“ říká.

„Švýcarsko nás dost prověří. Tam se ukáže, jak na tom jsme a na čem musíme pracovat.“

K tomu, aby si mužstvo sedlo, má pomoci i kvalitní příprava. „Na suchu to vypadalo perfektně, ale uvidíme až v zápasech, které nás stmelí a zocelí nejvíc. Letos je to nastaveno perfektně, že máme méně utkání, zato jsou kvalitní,“ těší zkušeného obránce.

Hned na úvod Vítkovice prověří švýcarské turné, na němž se postupně střetnou s Davosem, Rapperswilem, Zugem a Ambri. „Takové zápasy jsou potřeba, Švýcarsko nás dost prověří. Tam se ukáže, jak na tom jsme a na čem musíme pracovat,“ uzavírá.

Foto: Pavel Netolička, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz