Vítkovický útočník Baláž jde na střídavé starty do Chance ligy

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Prvoligový Havířov hlásí další posilu z Vítkovic: tento týden se k němu připojil dvacetiletý Jozef Baláž, který v minulé sezoně zaujal v Porubě.

partneři českého hokeje

„Přichází na střídavé starty," potvrdil na klubovém webu manažer Patrik Rimmel. „Čekáme od něj, že do našeho útoku přinese jak konkurenci, tak kvalitu."

Slovenský mladík má za sebou hodně vydařenou sezonu. Nakoukl do dvaceti extraligových zápasů (1+1) a na hostování v Porubě se blýskl 18 body (10+8) ve 32 utkáních. Baláž byl šestým nejproduktivnějším juniorem soutěže.

Svými výkony si řekl i o nominaci na mistrovství světa dvacetiletých, kde zapsal pět startů a celkem dvě asistence. V minulosti si za Slovensko zahrál i na MS U18.

Letos už drobný centr mezi juniory věkově nespadá. V zápasovém vytížení se bude udržovat v Chance lize – vrací se do Havířova, kde už krátce působil během sezony 2017/2018.

Soupiska AZ RESIDOMO Havířov

Brankáři: Aleš Stezka, Jiří Matoušek, Marek Štipčák.

Obránci: Jakub Matai, David Chroboček, Jaroslav Mrowiec, Vojtěch Ševěček, David Zdeněk, Ľubomír Malina, Martin Nepokoj, Ondřej Kachyňa, Alex Rašner.

Útočníci: Jan Maruna, Filip Seman, Radek Veselý, Radek Pořízek, Lukáš Bednář, Jakub Kotala, Dominik Pawliczek, Dominik Cihlář, Lukáš Juhász, Jan Bambula, Jan Dvořák, Petr Fridrich, Lukáš Žiak, Ernest Bochnak, Jozef Baláž.

Změny v kádru

Příchody: Aleš Stezka (G, Ústí n/L), Ľubomír Malina (O, Přerov), Ondřej Kachyňa (O, České Budějovice), Martin Nepokoj (O, Havlíčkův Brod), Jan Dvořák (Ú, Utah, WSHL), Petr Fridrich (Ú, jun. Vítkovice), Lukáš Žiak (Ú, Liptovský Mikuláš), Jozef Baláž (Ú, Poruba).

Odchody: Ondřej Bláha (G, Vsetín), Antonín Bořuta (O, Znojmo), Jakub Dudek (O, konec kariéry), Robin Staněk (O, Jihlava), Branislav Rehuš (Ú, Vsetín), Tomáš Gřeš (Ú, Poruba), Ondřej Procházka (Ú, Ústí n/L), Marek Haas (Ú, konec kariéry), Rok Macuh (Ú, Tábor), Daniel Kurovský (Ú, Vítkovice).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz