Vopelka míří do Vítkovic. Mountfield hledá týmy pro Kubíka, Miškáře a Pilaře

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Těsně před startem nového ročníku Tipsport extraligy mění kluby Lukáš Vopelka, kmenový útočník Mountfieldu odchází na dvouměsíční hostování do Vítkovic. Oba kluby to potvrdily na svých stránkách.

partneři českého hokeje

Dvaadvacetiletý rodák z Českých Budějovic hrál nejvyšší soutěž dosud pouze za Hradec Králové, kam přišel v létě 2017. Bývalý juniorský reprezentant v minulosti působil ve Švédsku, za Slovan Bratislava si zahrál ruskou Kontinentální ligu. Pomáhal také slovenské Dukle Trenčín.

Nyní se Vopelka poprvé stěhuje v rámci tuzemské nejvyšší soutěže. „O Lukáše jsme registrovali zájem z extraligy, s konkrétní nabídkou přišly právě Vítkovice. Jejich trenér Lukáše zná z mládežnických reprezentací a potřebuje na prozatím omezenou dobu hráče podobných kvalit," uvedl na stránkách hradeckého klubu generální manažer Aleš Kmoníček.

Mountfield měl v ofenzivě k dispozici dostatek bojovníků, očekávalo se, že někteří útočník zahájí sezonu jinde. V případě Vopelky došlo k dohodě s Vítkovicemi. „Jednání byla rychlá a vyústila v dohodu. Po dvouměsíčním hostování uvidíme, jaká bude situace ve Vítkovicích, v našem týmu nebo v dalších extraligových klubech,“ doplnil Kmoníček.

Jiní hokejisté Mountfieldu zamířili do Chance ligy. Útočník Jan Berger posílil Prostějov, obránce Zdeněk Čáp zase Přerov. Další hráči budou nadále trénovat s extraligovým Hradcem Králové a do týmů Chance ligy budou dojíždět pouze k utkáním, aby měli patřičný zápasový rytmus.

Matěj Chalupa vypomůže Kadani, obránci Radim Šalda a Michal Gaspar pak Litoměřicím. Brankář Daniel Dvořák je k dispozici prostějovským Jestřábům. Jak uvádějí klubové stránky Mountfieldu, vedení Východočechů hledá podobnou možnost v případě útočníků Adama Kubíka, Patrika Miškáře a Radka Pilaře.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz