Všichni nás odsuzovali, teď jsme v desítce, říká hrdě Kubiš. Chce víc než předkolo

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Zlín je letos opět v předkole. A to je úspěch! Stejně jako loni byli ševci před sezonou tipováni na dno extraligové tabulky a opět všem ukázali, že podceňovat se je nevyplácí. Díky výhře nad Kometou 3:1 si zajistili devátou příčku a v pondělí rozjedou bitvu proti Mladé Boleslavi.

partneři českého hokeje

"Udělali jsme první čáru a chceme jít dál. Chceme si to užít a postoupit. Jsem za to strašně šťastný. Před sezonou nás tady nikdo nepasoval a všichni nás odsuzovali. Teď jsme si dokázali, že jsme to dotáhli do desítky a jsem za to strašně šťastný," popisoval po zápase střelec vítězné branky Beranů Pavel Kubiš, který pochopitelně chce vidět ševce ještě výš.

"Předkolo úspěch je, ale tím ten úspěch nekončí. Teď můžeme udělat ještě ten krok navíc. Je super, že jsme se tam dostali, protože tady těmi zápasy hokejista roste a je tady spousta mladých kluků, kteří dostanou prostor. Tady se hraje ten hokej, který vás jako hokejistu posouvá dál. Já doufám že toho využijeme. Jsou tady zkušení kluci a ti mladí se přidají," věří zkušený útočník.

Je trochu symbolické, že utkání právě rozhodla jeho trefa. Kubiš se po zranění Tomáše Žižky stal dočasným kapitánem Beranů. Klub ho vychoval, v extralize hraje letos čtrnáctou sezonu a všechny odehrál v dresu Zlína. Na svou funkci je tak náležitě hrdý. "Je to příjemný pocit. Samozřejmě to beru tak, že Žíža (Tomáš Žižka) je kapitán. My jsme dva zástupci a padlo to na mě. Je to pocta, ale nechci se s tím nějak svazovat." Chvíli přemýšlí a pokračuje. "Je to fakt hezký pocit, ale jak jsem říkal, nechci se s tím svazovat a snažím se na to nemyslet."

Zlín před zápasem ještě nic jistého neměl. Potřeboval uhrát aspoň bod, aby se nemusel ohlížet na ostatní soupeře a to také činil. "Popravdě? Výsledky jsem viděl jenom na kostce. Říkali jsme si, že to vůbec nebudeme sledovat. Vůbec jsem nevěděl, jen vždy když to bliklo na kostce, tak se všichni podívali. Takže tak je to. Jinak jsem vůbec nevěděl, jak to po první třetině bylo," přiznává Kubiš.

Šli jsme na morál, řekl zlínský Kubiš

Ševci navíc zápas nezačali vůbec dobře, jelikož hned v prvním střídání inkasovali a byl u toho na ledě i střelec vítězné trefy Beranů. "První střídání a hned jsme ten gól dostali, takže jsme to špatně nastartovali a chtěl jsem tomu týmu ještě pomoct a dat tam nějaký gól, abychom ten mini zápas uhráli na 1:1, což se povedlo," těšilo třiatřicetiletého hráče, na kterého tíha okamžiku dopadla až během zápasu.

"Od rána jsem se cítil dobře a pak přišel zápas a nohy přestaly úplně jet. I když jsme chtěli a rvali jsme to, tak jsme to dovedli do vítězného konce. Šlo to na morál. Měli jsme větší touhu než Kometa, i když jsme nehráli nějak extra dobře, ale urvali jsme to," těšilo Kubiše o to víc. Nyní se tak on i celý Zlín mohou připravovat na Mladou Boleslav, s kterou mají letos pozitivní bilanci tří výher a jedné prohry.

"Předkolo úspěch je, ale tím ten úspěch nekončí."

"Jsou to bruslaři, mají to v názvu. Nepříjemnou mají hlavně tu první lajnu. Mají Vondrku, mají Klepiše a je to nepříjemný mančaft, takže my se na to podíváme, uděláme rozbor a připravíme se na ně," slibuje hráč, přezdívaný Piškot. Série podle něj favorita nemá. "Tam se to maže a startuje se od nuly. Já doufám, že postoupíme. Snad to bude vyrovnaná série a hezká pro diváky."

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz