Výměna trenérů? Byl cítit strach, ale dali nám nový impuls, říká Šabatka

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

Dorostenci Jihlavy se v úvodních kolech trápili, pak přišla výměna trenérů a s ní hned dvě venkovní výhry. K zisku cenných bodů do boje o šestku výrazně pomohl patnáctiletý obránce Štěpán Šabatka.

partneři českého hokeje

Štěpáne, co stojí za vaším zlepšením?
Dostali jsme nový impuls, protože se nám změnili trenéři. Hlavně jsme začali proměňovat šance, které jsme v minulých kolech neproměňovali. Všichni jsme se semkli a táhli za jeden provaz, ukázali jsme, že hokej hrát umíme. Všichni jsme měli jeden cíl, abychom vyhráli oba dva zápasy.

Změnilo se něco s příchodem Viktora Ujčíka a Karla Nekvasila od juniorů?
Všichni u nových trenérů začínáme úplně od začátku – od nuly, všichni máme stejnou startovní čáru. Zdá se mi, že všichni dřeme více. Mají i jiný styl tréninku, než měl náš předchozí trenér. Cvičení na tréninku jsou jednodušší a mluví k nám trochu jinak.

Neobával jste se neznámého?
Trochu byl strach cítit ze všech, ale osobně jsem se toho nebál. K hokeji patří, že se změní trenér.

Co je na lupu z Českých Budějovic a Tábora nejdůležitější?
Dvě výhry, které jsme získali, nám přinesly hodně důležité body. Zase nás to nakoplo, snad už teď budeme jenom vyhrávat. Teď musíme sbírat každý bod, protože se chceme dostat do postupové šestky. Musíme si cenit každého bodu, co uhrajeme. Věřím, že nás o víkendu získané body nastartovaly.

„Všichni u nových trenérů začínáme úplně od začátku – od nuly, všichni máme stejnou startovní čáru.“

Venkovní prostředí se na vás nepodepsalo?
Osobně to nerozlišuju. Led je pro mě všude stejný. Prostředí mě nijak neovlivňuje. Ani velikost ledu u mě roli moc nehraje. Když je větší, je tam více času, takže můžeme hrát trochu klidněji.

Na čem je potřeba teď nejvíce pracovat?
Pořád máme strašně malou produktivitu. Jsme schopni soupeře přestřílet. I v prohraných zápasech jsme měli více střel, ale neproměňovali jsme je. Na to musíme určitě zapracovat. Pár zápasů jsme prohráli, i když jsme měli papírově vyhrát. Asi jsme byli nervózní, takže jsme si třeba v šancích, kdy jsme měli střílet, raději přihrávali do prázdné, z čehož pak nic nevzniklo.

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

S čím naopak můžete být spokojeni?
Pozitivní je, že máme hodně střel a pořád ohrožujeme branku soupeře. Jsme schopní blokovat střely. V létě jsme dělali hodně fyzičku, kterou využíváme pořád. Všechny tři třetiny jedeme jako první minutu zápasu. Všichni z týmu máme hodně dobrou fyzičku. I hokejově jsme na tom dobře, ale nedařilo se nám to.

Jak vnímáte své osobní výkony?
Jsem hodně spokojený. Proti Táboru jsem posbíral i dost asistencí. Akorát jsem měl nejdřív připsaných pár gólů, které nebyly moje, ale byly Martina Hrbka, který hraje se šestnáctkou, a Cyrila Valacha, který má devatenáctku. Pak přijedu na zimák do Jihlavy, všichni říkají, že se ve mně probudil střelec, tak je blbý jim říkat, že jsem ty góly vlastně nedal. Nevadilo by mi, když bych je dal, ale rozhodně si nebudu připisovat zásluhy druhých.

Je pro vás jakožto hráče mladšího ročníku těžší prosadit se?
Já to nerozlišuju, jestli jsem se narodil v roce 2004, nebo 2003. Beru to jako jednu kategorii, všichni máme stejné podmínky. Já se snažím co nejvíce makat, abych prospěl týmu. Body jsou jenom odměna za to, že se snažím.

„V létě jsme dělali hodně fyzičku, kterou využíváme pořád. Všechny tři třetiny jedeme jako první minutu zápasu. “

V dorostu po vzniku deváté třídy zůstaly stejné ročníky. Vyhovuje vám to?
Určitě je to pro nás plus, protože jsme se spoluhráči sehraní z minulého roku. Víme, co od sebe můžeme čekat, a jak někdo řeší různé situace. Hodně mi to pomohlo.

Jaké máte cíle do sezony?
S týmem bychom se chtěli dostat do play off. Osobně velké cíle nemám, jsem spíš týmový hráč, pro tým se snažím dělat maximum.

V dalších duelech vás čekají hodně těžcí soupeři, Hradec Králové a Slavia. S čím proti nim půjdete?
Chceme vyhrát a ze všech zápasů si chceme odnést tři body. Jsou to těžcí soupeři, ale hokej hrát umíme. Stačí nám akorát proměňovat šance. Body, které jsme získali, jsou důležité a dodaly nám sebevědomí. Na všechny týmy platí stejné věci. Musíme mít tah do brány a dát co nejvíce gólů. Na Hradec, který máme první, nic speciálního neplatí, prostě musíme hrát, co nám jde.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz