WSM Liga? Ve Frýdku už se mnou nepočítali, hlásí veterán Kowalczyk

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Minulou sezonu pomáhal vybojovat Frýdku-Místku WSM Ligu. V létě však třinecká farma ztratila o zkušeného obránce zájem. Pavel Kowalczyk se nakonec dohodl s Kopřivnicí a v jejím dresu nastoupil i v sobotu na vsetínském Lapači. Zápas to byl skutečně bláznivý. Domácí vytěžili ze svého tlaku tříbrankový náskok. Kopřivničtí ovšem pokračovali ve velmi sympatickém výkonu a dvěma góly v oslabení zacloumali s psychikou domácích. Valaši nakonec, i když s potížemi, dovedli utkání do vítězného konce. „Jsou přece jen někde úplně jinde, než my,“ řekl po utkání nejzkušenější hráč na ledě.

Nový fanshop

Vloni jste slavil postup s Frýdkem, teď jste v Kopřivnici. WSM Liga vás nelákala?
Ohledně smlouvy mě nikdo neoslovil. Naopak mi bylo řečeno, že se se mnou nepočítá. Proto jsem ve Frýdku skončil. Musel jsem hledat něco jiného. Chci se už věnovat spíše práci a hokej brát jako doplněk. Odpolední tréninky v Kopřivnici mi proto vyhovují.

Jak se podaří dát favoritovi dvě branky v oslabení během necelých tří minut?
To je hokej. Zápas se zdál jasný, navíc ještě přesilovka… Ale přijde chyba, ztráta puku, gól a soupeř znervózní. Škoda čtvrtého gólu, mohlo to být ještě zajímavější. Vsetín je ovšem se svým kádrem někde jinde, než my. Proto také dotáhli zápas k vítězství. 

Za stavu 3:0 vás ale nechali vrátit se do zápasu, souhlasíte?
Myslím, že už to chtěli v klidu dohrát. Netlačili se už moc dopředu a ono se to někdy nevyplatí. 

V minulém utkání jste doma inkasovali sedm branek. Dávali jste si na Lapači větší pozor směrem dozadu?
My se připravujeme zápas od zápasu. Ten minulý už je za námi, začínáme zase od stavu 0:0. Je pravda, že jsme se na obranu zaměřili více, ale stejně jsme udělali několik chyb, z nichž jsme inkasovali. Ale i v extralize se dělají chyby. Vsetín má našlapaný kádr a my někdy děláme opravdu velké hrubice.

Podle mého názoru má Kopřivnice také lepší kádr, než vloni...
Ano, také si myslím, že se výkony zvedly. Ani výsledky nejsou úplně zlé. Zbytečně jsme ztratili body doma s Hodonínem. To byl vyhraný zápas, po dvou třetinách jsme vedli o dva góly. Mužstvo není špatné, ale musíme plnit základní úkoly. Hrát poctivě dozadu a neinkasovat. Nějaký ten gól vždycky dáme. 

Chtějí po vás trenéři, abyste byl jejich prodlouženou rukou na ledě?
Zatím jsme se o tom nebavili. Snažím si vyhovět hlavně se svým spoluhráčem v obraně, to je asi nejdůležitější.

Myslím, že vám to s Davidem Hoďou docela šlo...
Byly už i lepší zápasy, ale ano, šlo to. Myslím, že si to ještě sedne, není za námi ani celá první čtvrtina. Hráli jsme spolu třetí nebo čtvrtý zápas. Věřím, že tak od půlky sezony bude všechno šlapat tak, jak má.

Už jste se střetli skoro se všemi protivníky. Kde byste se rádi viděli v tabulce?
Chtěli bychom být co nejvýš, jako každý, ale naším úkolem je hrát ve středu tabulky a věřím, že na to máme. No a play off, to je zase úplně jiná soutěž.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz