Další nová tvář ve Slovanu. Do Ústí nad Labem míří někdejší útočník Slavie

Foto: hc-slavia.cz

Ústecký Slovan pokračuje v budování kádru na další sezonu, po příchodu veterána Michala Trávníčka a prodloužení spolupráce s Jiřím Severou hlásí Severočeši další novinku. Mezi svěřence nového hlavního kouče Miroslava Macha se zařadí Aleš Furch, který dosud působil v pražské Slavii.

Zlatá hokejka 2020

Příchod bojovného útočníka s dobrými fyzickými parametry oznámili zástupci Slovanu na svém webu, přičemž potvrdili, že se obě strany dohodly na smlouvě. Dvaadvacetiletý rodák z Prahy hrál dosud převážně v hlavním městě, před časem jen krátce vypomohl druholigovým týmům z Jindřichova Hradce a Klatov.

V uplynulé sezoně byl Furch členem základního kádru Slavie. Mezi mantinely Chance ligy nasbíral 46 startů, vstřelil devět gólů a přidal čtyři nahrávky. Dalších 14 zápasů a 16 bodů přidal v pražské Kobře. U červenobílých strávil ve druhé nejvyšší soutěži celkem pět sezon, teď Furch zvedá kotvy a z Edenu míří do Ústí nad Labem.

„Pro Aleše je to šance, jak se v kariéře posunout dál. Věříme, že ve Slovanu dostane větší herní prostor, než jaký měl loni na Slavii. Ačkoli se dokázal střelecky prosazovat, čas na ledě v průměru neměl takový. V Ústí cítí Aleš šanci na větší porci minut," uvedl zástupce hráče Martin Podlešák.

Furch v mládí patřil k talentovaným útočníkům. Pravidelně nastupoval za mládežnické výběry, na jaře 2015 se zúčastnil mistrovství světa osmnáctiletých. Teď má před sebou novou výzvu, v ústeckém Slovanu se začne připravovat na příští ročník pod vedením trenérů Miroslava Macha, Jaroslava Roubíka a Jiřího Merty.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz