Protasenja zůstává v první lize. Z Jihlavy jde ke konkurenci

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Ústí nad Labem postupně představuje kádr pro příští prvoligovou sezonu. Pátým podepsaným hráčem je urostlý forvard Anatolij Protasenja, který naposledy působil v Jihlavě.

Zlatá hokejka 2020

Bezmála dvoumetrový útočník sice pochází z Běloruska, v devíti letech se ale s rodinou přestěhovali do Jihlavy. 

Protasenja má za sebou hodně zajímavé štace: v první lize hrál za Jihlavu, Havířov a Vsetín. V rodném Bělorusku potom strávil šest sezon – a s Junostěm Minsk dokonce dvakrát vyhrál tamější nejvyšší soutěž.

Třicetiletý Protasenja také nakoukl – na šestnáct zápasů – do KHL. Šanci mu dali v Dinamu Minsk i Slovanu Bratislava. 

V uplynulé sezoně si vyzkoušel angažmá v další zemi: v Polsku za Osvětim. Ročník tam ale nedokončil, po třiceti zápasech (11+14) se znovu stěhoval. V lednu se vrátil domů.

V Jihlavě v minulosti skončil kvůli hrubému porušení životosprávy, Dukla mu ale dala znovu šanci. Protasenja ve zbytku Chance ligy stihl dvacet utkání (2+5), smlouvu na další sezonu ovšem nepodepsal.

Nově bude hrát za Ústí nad Labem.

Ve Slovanu po neúspěšných letech dochází k velkým změnám: a to jak v klubovém vedení, tak na střídačce a v hráčském kádru. Dosavadní posily vypadají zajímavě: přišel mimo jiné veterán Michal Trávníček.

Dosud oznámení hráči HC Slovan Ústí nad Labem

Brankáři:

Obránci: David Vala.

Útočníci: Michal Trávníček, Anatolij Protasenja, Aleš Furch, Jiří Severa.

Foto: Nela Dittrichová, hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz