Vrchlabí po postupu mění kádr: končí třináct hráčů včetně veteránů!

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

Vrchlabí, které se po devíti letech vrací do druhé nejvyšší soutěže, staví výrazně obměněný tým. Oznámilo totiž, že už nepočítá hned se třinácti hokejisty z postupového kádru.

Zlatá hokejka 2020

Nepokračuje brankářská dvojka Martin Abrahám ani zkušení obránci Jiří Vašíček a Ján Bendík s Martinem Vágnerem. Stejně tak mladík Štěpán Havránek. V útoku potom končí Tomáš Bláha, Lukáš Kastner, Štěpán Matějček, Filip Jirásek a Jaroslav Dvořák

„U některých hráčů je to z výkonnostních důvodů. Někteří hráči mají život nastavený už jinak a nelze ho skloubit s profesionálním hokejem," vysvětluje na klubovém webu sportovní manažer Jiří Jakubec. „Také změna partnerského klubu z hradeckého Mountfieldu na pardubické Dynamo si pochopitelně vynutí změny v kádru."

„Samostatnou kapitolou jsou hrající veteráni. Bohužel ani jim se už nechce podstoupit tvrdou a velmi náročnou řeholi, kterou účast v Chance lize je," mrzí Jakubce. „Takže Jaroslav Bednář, Petr Sýkora a Jan Hlaváč u nás určitě neabsolvují kompletní program. Jsme s nimi ve spojení a pokud budou pokračovat na úrovni druhé ligy, dohodneme se s nimi na možnosti střídavých startů." 

„Jaroslav Bednář, Petr Sýkora a Jan Hlaváč u nás určitě neabsolvují kompletní program."

Pokračují naopak jednička Jakub Soukup, zadák Ján Niko nebo forvard Pavel Mrňa. Celkově počítá Vrchlabí se dvanácti hráči z loňského kádru (viz seznam na konci článku).

„Při tvorbě týmu úzce spolupracujeme s Dynamem, protože každá posila by měla být zároveň perspektivou i pro pardubický tým," říká Jakubec v rozhovoru pro hcvrchlabi.cz. „Zároveň jednáme o možnosti spolupráce s kluby z druhé ligy. Zatím jsme nejdále v jednání s týmem z Nové Paky."

Mění se i realizační tým. Hlavním trenérem sice zůstává Václav Baďouček, jeho dosavadního asistenta Petra Hlaváče ovšem z časových důvodů nahradí Jiří Malinský.

„Naším cílem bude boj o příčky v play off."

„Chance liga je jak sportovně, tak organizačně o level výš než byla druhá liga," citují Jakubce klubové stránky. „A s tím souvisejí i nároky, které na nás budou kladeny. V soutěži chceme hrát důstojnou roli, takže se intenzivně připravujeme a profesionalizujeme. Naším cílem bude boj o příčky v play off."

S kým z loňského kádru Vrchlabí počítá?

Brankáři: Jakub Soukup.

Obránci: Tomáš Jirků, Tomáš Kynčl, Jakub Moník, Marek Voženílek, Ján Niko.

Útočníci: Pavel Mrňa, Patrik Urban, Jiří Hozák, Filip Moník, David Chalupa, Radim Šlaicher.

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz