Vsetín řeší nečekanou situaci. Platy za duben se v průměru sníží o 50 %

Foto: Martin Vojtěch Víta, hc-vsetin.cz

Profesionální kluby řeší, jak se postavit k hráčským odměnám v době, kdy se soutěže z vyšší moci zrušily. Například Chomutov udělal radikální krok a propustil všechny hráče nad 22 let.

partneři českého hokeje

Řešení už našel i prvoligový Vsetín.

„Když jsme se všemi mluvili, na rovinu jsme řekli, že přišel zásah vyšší moci a že to možná budeme muset ze smluv uplatnit," říká na klubových stránkách sportovní manažer Radim Tesařík.

„Nakonec jsme se dohodli tak, jak jsme se dohodli. Březen dostanou hráči standardně zaplacený, tedy kromě prémií. Co se týče dubna, tam půjdeme v průměru na padesát procent odměny," potvrdil Tesařík.

„Znovu opakuji v průměru. Jsou hráči, kteří nemají vysoké platy, i na to bylo třeba brát ohled. Není pravda, jak jsem se dočetl v některých médiích, že bychom hráčům rozdali hromadné výpovědi," uvádí informace na pravou míru. „Hráči situaci berou takovou, jaká je. Víceméně s tím všichni souhlasí. Většina smluv je podepsaná právě do konce dubna." 

Rozhodnutí se pochopitelně nedělalo vsetínskému vedení lehce. Sám Tesařík má za sebou parádní kariéru, dokáže se tedy vžít do role hráčů.

Jenže se prostě hledalo menší zlo. Řešení, které by uspokojilo každého, neexistuje.

„Bavili jsme se o tom, jak se situací naložit. Jestli zásah vyšší moci aplikovat stoprocentně. Protože jsme závislí na partnerech, musíme hledět i směrem dopředu. Abychom klub společně v nějaké rovině drželi, nezruinovali a drželi cash flow," vysvětluje Tesařík v rozhovoru pro hc-vsetin.cz.

„Náš klub to zasáhlo hodně, měli jsme cash flow nachystané na play off. Věděli jsme, že když budeme hrát vyřazovací část, přijdou fanoušci, budeme mít peníze od fanoušků a od partnerů. A to se teď nestalo," popisuje Tesařík aktuální situaci.

„Majitelé některých firem mi řekli, že řeší stejné problémy a v tuhle chvíli nedovedou říct, jak to bude."

Ta se dá aplikovat na většinu hokejových klubů. „Jsme placení od partnerů a fanoušků. Řešíme věci, které se nám řeší blbě, ale vyřešit je nějak musíme. V tuhle chvíli to řešíme i s partnery," cituje Tesaříka klubový web.

„Majitelé některých firem mi řekli, že řeší stejné problémy a v tuhle chvíli nedovedou říct, jak to bude. Každý mi řekl, abych alespoň čtrnáct dní nebo měsíc počkal, jak se situace vyvine," dodal.

Čekání.

Nejistota.

To přesně vystihuje aktuální dění v hokejovém světě. Jak se s nelehkou situací profesionální kluby popasují?

Foto: hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz