Vyjde lotyšské posile Poruby napočtvrté souboj s Jágrem?

Foto: cdn.sportazinas.com

Poruba svými příchody naznačila ambice, ulovila několik velkých ryb. Jednou z nich je zkušený lotyšský brankář Ervins Muštukovs, který poprvé v kariéře vyzkouší některou z českých soutěží.

partneři českého hokeje

„Rozhodlo, že Česko je hokejovou zemí. Věřím, že tady má každá soutěž kvalitní hráče i trenéry. Chtěl jsem zároveň hrát v zemi, ve které jsem ještě nepůsobil. Je pravda, že toho o soutěži moc nevím, ale mám zprávy, že je kvalitní,“ hlásí 36letý gólman v rozhovoru pro klubový web.

„Bylo by pěkné si proti Jágrovi zahrát.“

V Chance lize by se mohl potkávat i s Jaromírem Jágrem, pokud by tedy potvrdil pokračování v kariéře. „Bylo by pěkné si proti němu zahrát,“ říká k případnému souboji s 48letým útočníkem. Už třikrát přitom nechybělo moc k tomu, aby si Ervins Muštukovs proti legendě zachytal.

„Když v roce 2015 hrálo Česko na mistrovství světa v Praze proti Lotyšsku, byl jsem na střídačce. A součástí týmu jsem byl i na předešlých olympijských hrách ve Vancouveru i v Soči,“ potvrzuje Lotyš, který si tehdy v O2 areně zachytal jen proti hvězdami našlapanému kanadskému výběru.

„Kanadští hráči tam poráželi všechny týmy velkým rozdílem. Vždyť i ve finále smetli Rusko 6:1, stejně jako nás ve skupině. Pro nás to byl opravdu těžký zápas.“ Obzvlášť pro Muštukovse. Mezi tyčemi vydržel jen do času 23:04, po páté inkasované brance střídal – zapsal 13 zákroků.

Kromě Prahy v Česku dřív krátce navštívil i svůj nový domov. „V Ostravě jsem byl jen na otočku. Když jsem cestoval po Polsku, tak jsem se tam narychlo zastavil, ale o městě toho moc nevím,“ přiznává brankář, jenž chytal už také v Kanadě, USA, Švédsku, Dánsku, Francii a v Anglii.

„Rozhodlo, že Česko je hokejovou zemí. Věřím, že tady má každá soutěž kvalitní hráče i trenéry. Chtěl jsem zároveň hrát v zemi, ve které jsem ještě nepůsobil. Je pravda, že toho o soutěži moc nevím, ale mám zprávy, že je kvalitní.“

Naposledy působil v týmu Olimp Riga, v lotyšské lize měl skvělá čísla. Nyní už se ale chystá na angažmá v Porubě, zatím musí individuálně. „Kvůli koronaviru je příprava přece jen těžší, ale nic nenadělám. Stále můžu cvičit se svou váhou, běhat, případně jezdit na kole,“ líčí.

V Lotyšsku a ve Velké Británii získal titul, uspět chce i v Porubě. „Každý v lize má ambice vyhrát, nemyslím si, že by Poruba měla být jiná. Budu chytat tak dobře, jak jen umím. Mým osobním cílem je vždy totéž, hrát dobře a pomáhat klubu vyhrávat každé utkání,“ hlásí odhodlaně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz