Za parádní výkony ho čeká debut v TELH! Kladno si půjčí další oporu Slavie

Foto: hc-slavia.cz

Rytíři Kladno by měli v neděli na led Mladé Boleslavi vyjet i s posilou z pražské Slavie. Střídavé starty do týmu majitele Jaromíra Jágra má nově díky výborným výkonům v Chance lize 21letý útočník Tomáš Šmerha.

partneři českého hokeje

Během 42 zápasů aktuální sezony Chance ligy zaznamenal 45 bodů a je zdaleka nejproduktivnějším hráčem Slavie. Deset bodů na něj ztrácí Petr Vampola, kterého Kladno rovněž formou střídavých startů využívá. Rytíři si tak během několika dní zapůjčí i další velkou ofenzivní oporu sešívaných.

Slavia ještě v sobotu hrála doma proti Přerovu, vyhrála 4:2 a Šmerha se na tom podílel jednou brankou. Pak se zrodila rychlá akce. 

„Je to paradox, že dvě hodiny po setkání s fanoušky, kde padaly dotazy na toto téma, přišla žádost z Kladna na dalšího našeho hráče. Tomáš letos podává skvělé výkony, a proto jsme se rozhodli mu start v extralize umožnit,“ vysvětluje pro web Slavie předseda představenstva klubu Standa Tichý.

Zároveň ale dodává: „Na rozdíl od Petra Vampoly bude ale prioritně nastupovat v našem dresu.“

Kladno na oplátku půjčila Slavii dva své hráče: útočníky Štěpána Bláhu a Vítězslav Bílka. Prvního jmenovaného sešívaní zatím nevyužili, Bílek už za ně nastoupil dvakrát.

Šmerha, který je momentálně čtvrtým nejproduktivnějším hráčem s jen tříbodovou ztrátou na prvního Daniela Voženílka, si vyzkouší Tipsport extraligu vůbec poprvé. 

Nastoupit by měl už v neděli na ledě Mladé Boleslavi, které se před kamerami HokejkaTV začne hrát od 17:20. Naváže extraligové v premiéře na povedené výkony z Chance ligy?

Soupiska Rytíři Kladno

Brankáři: Denis Godla, Lukáš Cikánek, Adam Brízgala.

Obránci: Brady Austin, Michal Barinka, Martin Kehar, André Lakos, Brendon Nash, Ladislav Romančík, Ondřej Smetana, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr.

Útočníci: Vítězslav Bílek, Ondřej Bláha, Štěpán Bláha, Jakub Hajný, Marek Hovorka, Jaromír Jágr, Šimon Jelínek, Tomáš Kaut, Patrik Machač, Antonín Melka, Brendan O'Donnell, Tomáš Redlich, Martin Réway, David Stach, Jakub Strnad, Tomáš Šmerha, Jakub Valský, Petr Vampola, Ladislav Zikmund. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz