Zámoří počká. Rousek je pod dohledem Buffala, ještě sezonu zůstane ve Spartě

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Loni si ho zamluvili v draftu, představitelé Buffala od té doby Lukáše Rouska bedlivě sledují. Šikovný sparťan má potenciál pro uplatnění v zámoří, ovšem za snem vybojovat si NHL spěchat nebude. „Lukáš zůstává ve Spartě, do Ameriky by šel až příští rok," konstatuje hráčův agent Martin Podlešák.

partneři českého hokeje

V tuzemské TELH nehraje moc útočníků, kteří by měli šanci uplatnit se ve slavné soutěži. Rousek k nim bezpochyby patří. Kvalitní bruslař a bojovník, jenž 20. dubna oslaví jednadvacáté narozeniny, má stále všechno před sebou. A v Buffalu to vědí. „Určitě netlačí na to, aby Lukáš odešel třeba do Skandinávie nebo rovnou do Ameriky," reaguje hráčův agent.

Po předčasném ukončení sezony nebylo úplně jasné, jak dopadne Rouskova nejbližší budoucnost. „Je pravda, že lidé ze Sabres jezdili Lukáše pravidelně sledovat. V Praze byl bývalý výborný obránce Mike KomIsarek, v lednu z organizace dorazil i šéf hráčských operací. Byli jsme pak společně na večeři a všechno probírali," zmiňuje Podlešák.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

Sparťanský útočník, jehož tatínek Martin Rousek před lety také válel nejvyšší soutěž a nakoukl i do národního mužstva, pracuje na rozvoji předností i na odstranění rezerv. „Lukáš na sobě pořád maká, angažmá ve Spartě je pro něj optimální. Pravidelně hrál pod trenérem Kruppem, totéž platilo i poté, když Spartu převzali Miloslav Hořava s Josefem Jandačem," kvituje Podlešák.

U Pražanů se Rousek zařadil k pevným článkům základní sestavy. „Lukáš je náš hráč, máme ho smluvně pojištěného. Pokud by však dostal nabídku hrát v NHL za Buffalo, které ho draftovalo, v žádném případě mu nemůžeme ani nechceme bránit," uvedla na klubových stránkách generální manažerka Barbora Snopková Haberová.

Tahle verze ovšem nenastane. „Letos ne, na tom jsme s Buffalem domluveni. Pokud všechno půjde podle plánu, Lukáš by odešel příští rok," naznačuje Podlešák. Mladého útočníka nicméně chtějí mít na očích, pozvali ho, aby část letní přípravy absolvoval ve Spojených státech. Je však otázkou, zda se záměr povede uskutečnit.

Lukáš Rousek

Lukáš Rousek | Foto: twitter.com/BuffaloSabres

„Lukáš by měl odletět do Buffala zhruba na měsíc. Zástupci Sabres si přejí, aby tam trénoval pod dohledem kondičního kouče. Ale víme, jak vypadá současná situace. I ve Spojených státech mají problémy s pandemií koronaviru, těžko říci, kdy se tam bude moci cestovat. S otazníkem je také Lukášova případná účast na kempu nováčků. Víc budeme vědět v následujících týdnech," dodává Martin Podlešák.

Lukáš Rousek zatím strávil ve Spartě tři sezony, během té poslední nastoupil ke všem 52 kláním základní části, vstřelil 14 gólů a přidal 15 nahrávek. Už v průběhu předchozího ročníku debutoval za národní tým dospělých, první start si připsal na Švédských hrách 2019. Celkem má zatím na kontě deset mezistátních střetnutí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz