Zbytečná prohra, mrzí bombarďáka Pospíšila. Co řekl o Hüblovi s Lukešem?

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Mohli udělat další krok k záchraně extraligy, místo toho ale chemici po třech vítězstvích padli. K důležitým bodům jim proti Hradci Králové nepomohl ani Tomáš Pospíšil, který se trefil počtvrté za sebou a na kontě má šest gólů v osmi zápasech.

partneři českého hokeje

Verva přitom souboj s Hradcem rozehrála velmi dobře: v deváté minutě se prosadil právě Tomáš Pospíšil a na startu druhé periody přidal druhý gól František Lukeš. Mountfieldu se však v přesilové hře podařilo vstřelit kontaktní branku a ještě před druhou sirénou i srovnat.

„Vyhodili jsme puk, dostali jsme za to dvě minuty a Hradec nás potrestal. Tím se nakopl, do té doby si myslím, že jsme byli lepší. Pak to trochu otočili, začali bruslit a bylo to náročné. Nevím, jestli zaslouženě, ale dali o gól víc. Mrzí nás to, podle mě je to zbytečná prohra,“ přemítá Pospíšil.

„Nevím, jestli zaslouženě, ale dali o gól víc.“

Rozhodující zásah zaznamenal kapitán hostí Radek Smoleňák. Trenér Vladimír Kýhos se stejně jako v předchozím utkání proti Karlovým Varům rozhodl stáhnout hru na tři lajny. V posledním dějství to však vypadalo, že chemici přestali stačit.

„Na tři lajny je to samozřejmě náročnější. Spíš si myslím, že jsme je do zápasu dostali v jejich přesilovce, oni pak začali jezdit jinak než v první půlce. Nevím, jestli nám došly síly, ale Hradec začal hrát líp,“ myslí si rodák ze Šumperka.

Foto: Edvard Beneš, hcverva.cz

Pospíšil poněkolikáté nastoupil společně s Viktorem Hüblem a Františkem Lukešem. Co na spolupráci s ostřílenými veterány říká? „Dáváme góly, takže je to dobré. Doufám, že to takhle bude pokračovat. Ale jak říkám, dneska je to škoda.“

„Jsou to strašně inteligentní hráči, je radost s nimi hrát. Musíte být vždycky připravený, protože můžete kdykoliv dostat nahrávku. Krásně se na ně dívá,“ pokračuje.

„Jsou to strašně inteligentní hráči, je radost s nimi hrát.“

Dvaatřicetiletému útočníkovi se v černožlutém dresu skvěle daří, v osmi zápasech zapsal jedenáct bodů za šest branek a pět asistencí.

„Šel jsem sem s tím, že se chci ukázat. Věřil jsem si a neřešil jsem, jestli budu dávat body. Přišel jsem s tím, že budu hrát každý zápas na sto procent a uvidím, co z toho bude. Jsem za to šťastný,“ pochvaluje si.

„Musíme si odpočinout. Ve středu máme volno, v pátek jedeme do Zlína. Zápas začíná od začátku, takže musíme být ready. Prostě ještě musíme získat nějaké body,“ zakončuje Pospíšil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz