Žďár opět vyztužil defenzivu, z Chance ligy získal talentovaného Jenáčka

Foto: hstrebic.cz

Druholigový Žďár nad Sázavou už poněkolikáté v probíhajícím ročníku posiluje defenzivu. Poslední akvizicí se stal třebíčský obránce Jakub Jenáček, který má do druhé ligy nově vyřízené střídavé starty.

Chance liga na Hokejka TV

Vyřazovací část třetí nejvyšší soutěže se kvapem blíží a zabojovat o ní zcela jistě chtějí i ve Žďáru nad Sázavou. Tamní mužstvo sice po hrozivém startu poněkud pookřálo, na postupové pozice do předkola play off ale aktuálně ztrácí šest bodů. Na šestou příčku se navíc tlačí i Kopřivnice. 

Plameny se od začátku sezony snaží posílit zdecimovanou obranu, kterou v říjnu opustil klíčový zadák Josef Kolda. Z Hodonína tak dorazil mladý obránce Adam Spálovský, mužstvu vypomáhá i osmnáctiletý Patrik Rašín z Jihlavy.

Teď klub oznámil příchod dalšího defenzivního hráče. Formou střídavých startů bude v týmu působit dvacetiletý Jakub Jenáček, jehož jméno je známé především fanouškům první ligy.

Odchovanec zlínského hokeje si během dospívání vyzkoušel i mládežnické výběry nedalekého Vsetína, od roku 2017 byl stabilním členem zlínské juniorky. Dospělý hokej poprvé okusil v dresu druholigového Valašského Meziříčí, za které v sezoně 2017/18 zvládl devět utkání.

Jeho výkonů si kromě toho všimli i trenéři reprezentace do devatenácti let, za kterou Jenáček odehrál dohromady šest utkání. Uplynulý ročník začal v Chance lize za Vsetín, postupem času se však vrátil zpátky do druhé ligy, potažmo nejvyšší juniorské soutěže.

Stabilní místo v sestavě prvoligového celku si vybojoval až letos. Nikoliv však na Moravě, ale v Třebíči, kam talentovaný bek po sezoně zamířil. Za Horáckou Slavii nastoupil k 35 utkáním, v nichž vstřelil jednu branku a přidal šest asistencí.

V posledních kláních však na ledě nedostával tolik prostoru, občas jeho icetime klesl i pod deset minut. Ve středu proti Prostějovu odehrál jen necelých šest minut. Na vyšší herní vytížení se může těšit právě v sestavě Plamenů.

Podaří se celku z Vysočiny ještě proklouznout do vyřazovacích bojů?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz